Rap müzik hakkında

Arkadaşlar öncelikle söylemek istiyorum ki rap müzikten hoşlanmıyorum. Her müzik türünün iyisini dinlerim kafa sallamak için pop ama cidden benim müzik türüm diyebileceğim rock-metal var. Imagine dragons ciddi manada çok seviyorum hele ki smoke + mirror albümünü; Gold, root, son zamanlarda çıkan natural ve birds'e bayılıyorum. Fakat çevremdeki arkadaşlarım ise sadece rap dinliyorlar. Yakın zamanda bir olaydan bahsedeyim; black sabbath-paranoid açmıştım dedim ki bir dinleyin bence seversiniz. Laf edip falan rap şarkısı açtılar. O zaman bir şey demedim ama düşündüm acaba bu kadar insan rap müzikte ne buluyor? Ben neden sevemiyorum acaba bir türlü diye. Aslında şöyle ceza falan dinlerim birkaç yıl önce de defkhan rastgele çıkmıştı arkada ve şaşırtıcı derecede beğenmiştim. Ayrıca Ceza ve Defkhan'dan da fazla olarak uzun süredir severek şanışer dinliyorum. Ama bu son çıkan rap şarkıları bana saçma geliyor. Arkadaş ortamında hep aynı savunmayı yapıyorlar ' pop yağmurun romantikliğinden bahseder, rap sokaktaki çocuğun ayakkabısına giren sudan. ' Bir düşünüyorum, beğendikleri şarkıları dinliyorum affedersiniz ama sözlerde cinsellikten başka bir şey yok. Kliplere bakıyorum kalçalar, kızlar; boyunlarda altın kolyeler. Sat o kolyeyi ayakkabı al o zaman. O eski düşünce olan 'pop kalça, rap beyin. ' Düşüncesini bana ispatlayamazlar artık tam tersi olmuş çünkü. Şehinşah, ezhel diye çıldırıyorlar ama özellikle şehinşah denen ben ona şarkıcı demeyi hakaret kabul ediyorum yani autotune olmasa piyasadan yok olacak bir insan. Her türlü sigara, uyuşturucu kötü davranış bunlarda. Geçenlerde mode XL'a rastladım. Eskiymiş bayağı küçük bir araştırma yaptım ayrılmışlar sanırım. Rap eskiden güzeldi herhalde. Sizden istediğim bana cidden rap şarkılar önermenizi istiyorum. Bu forumun da kültürüne ve bilgisine güveniyorum istiyorum ki autotune olmasın cidden emek koksun ne bileyim yani robot gibi bir şarkı dinlemek istemiyorum. Teşekkür ederim ayrıca bu konuda şarkı önermeseniz de ne düşündüğünüzü merak ediyorum.
Şehinşah autotune olmasa piyasadan yok olacak o zaman için yazmış olsan da komik sadece
Arkadaşlar öncelikle söylemek istiyorum ki rap müzikten hoşlanmıyorum. Her müzik türünün iyisini dinlerim kafa sallamak için pop ama cidden benim müzik türüm diyebileceğim rock-metal var. Imagine dragons ciddi manada çok seviyorum hele ki smoke + mirror albümünü; Gold, root, son zamanlarda çıkan natural ve birds'e bayılıyorum. Fakat çevremdeki arkadaşlarım ise sadece rap dinliyorlar. Yakın zamanda bir olaydan bahsedeyim; black sabbath-paranoid açmıştım dedim ki bir dinleyin bence seversiniz. Laf edip falan rap şarkısı açtılar. O zaman bir şey demedim ama düşündüm acaba bu kadar insan rap müzikte ne buluyor? Ben neden sevemiyorum acaba bir türlü diye. Aslında şöyle ceza falan dinlerim birkaç yıl önce de defkhan rastgele çıkmıştı arkada ve şaşırtıcı derecede beğenmiştim. Ayrıca Ceza ve Defkhan'dan da fazla olarak uzun süredir severek şanışer dinliyorum. Ama bu son çıkan rap şarkıları bana saçma geliyor. Arkadaş ortamında hep aynı savunmayı yapıyorlar ' pop yağmurun romantikliğinden bahseder, rap sokaktaki çocuğun ayakkabısına giren sudan. ' Bir düşünüyorum, beğendikleri şarkıları dinliyorum affedersiniz ama sözlerde cinsellikten başka bir şey yok. Kliplere bakıyorum kalçalar, kızlar; boyunlarda altın kolyeler. Sat o kolyeyi ayakkabı al o zaman. O eski düşünce olan 'pop kalça, rap beyin. ' Düşüncesini bana ispatlayamazlar artık tam tersi olmuş çünkü. Şehinşah, ezhel diye çıldırıyorlar ama özellikle şehinşah denen ben ona şarkıcı demeyi hakaret kabul ediyorum yani autotune olmasa piyasadan yok olacak bir insan. Her türlü sigara, uyuşturucu kötü davranış bunlarda. Geçenlerde mode XL'a rastladım. Eskiymiş bayağı küçük bir araştırma yaptım ayrılmışlar sanırım. Rap eskiden güzeldi herhalde. Sizden istediğim bana cidden rap şarkılar önermenizi istiyorum. Bu forumun da kültürüne ve bilgisine güveniyorum istiyorum ki autotune olmasın cidden emek koksun ne bileyim yani robot gibi bir şarkı dinlemek istemiyorum. Teşekkür ederim ayrıca bu konuda şarkı önermeseniz de ne düşündüğünüzü merak ediyorum.
Öneri olarak ise Kardiyak eski Anıl Piyancıyı Dr Fuchsu Sokratı Adosu Old g yi vs vs önermekle bitmez ben buraya listedeki isimleri yazsam sığmazdı herhalde :D

Autotune olmasın, emek koksun demenizden pek rap ile alakan olmadığı belli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Seç beğen al.
Şehinşah, ezhel diye çıldırıyorlar ama özellikle şehinşah denen ben ona şarkıcı demeyi hakaret kabul ediyorum yani autotune olmasa piyasadan yok olacak bir insan.
Bilmediğin konular hakkında böyle yorum yapma. Komik duruma düşüyorsun.

Son düzenleme:
"Elinde sıfır tam onda altı asır var, ve vergi hariç üstelik..."
17 yaşındaki kardeşim haftaya Salı kalbinden ameliyat olacak. 12 yıldır rap dinliyorum. Hiçbir pop şarkıda insan hayatının kaybedilişinden, hastalıklardan ve gerçek, elle tutulur hüzünden bahsolunduğuna rastlamadım bu zamana kadar. Söz Ağaçkakan'dan bu arada.​

Genç arkadaşım müzik tarzları sevilecek ya da nefret edilecek birşey değidir. Kulağına hoş gelen, içinde bir kıpırtı oluşturan müziklerin hepsi dinlenir. Benim listemde Müzeyyen Senar da, Ceza da Rammstein da, Wagakki Band da var. Ne kulağına hoş geliyorsa at listene, kendini bir tarza sıkıştırma. Kişiliğinde ilerde tek kalıp olur, farklı şeylere açık olmaz.

Autotune olmasın, emek koksun demenizden pek rap ile alakan olmadığı belli.
Seç beğen al.

Bilmediğin konular hakkında böyle yorum yapma. Komik duruma düşüyorsun.

Tamamen arkadaşa katılıyorum herkes Autotune'u bir vana sanıyor herhalde böyle köklüyorsun onu şarkı güzel oluyor zannediyorlar o kadar çok böyle yorum görüyorum ki artık.

Neden rap dinlenir diye soruyorsan eskiden rap yaşanabiliyordu şehirlerin belli hiphop merkezi diyebileceğimiz yerleri vardı insanlar orada takılır, hiphop partilerine katılır, arkadaşlarıyla sevdiği müziği yaşarlardı (şu an ünlü sayabileceğimiz tüm isimler o tip ortamlardan gelme zaten). Şu zamanlarda o ortamlar kalmadı, kaldıysa da çok azaldı piyasa dijital üzerinden dönüyor. Bir de rock basketbol, rap futbol gibi aslında birini dinlemesi kolay, birini hem dinlemesi hem yapması kolay.

Geri
Yukarı