Raspberry Pi 2 İle Neler Yapılabilir?

Hanzo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Raspberry ile neler yapabilirim? Daha önce Ubuntu veya Windows 10 IOT kullanmadım. Aklımda Ubuntu olanı alıp Android kurmak var. Bunun harici ne gibi projeler yapılabilir fikri olan? Bir de Ubuntu olanı alırsam Bitcoin makinesi olarak kullanabilir miyim?

Güncel.

Raspberry'de genelde Raspbian kullanılır, Debian türevi bir işletim sistemidir. SD karta Openelec yazarak medya oynatıcı haline getirebilirsin, üzerindeki pinler yardımıyla bir sürü proje içerisinde kullanabilirsin. Bitcoin miner olarak kullanamazsınız, işlem gücü cebimizdeki telefonlardan bile düşük. Tam olarak ne için kullanmayı amaçlıyorsunuz ? Cihazı keşfetmek için mi alacaksınız ?

Raspberry Pi 2'yle yapılabilen 6 kolay iş!
Burada Bitcoin Miner olarak kullanabileceğim yazıyor. Zaten bana 1 haftada 35Tl Bitcoin kazandırabilirse işimi görür. Bitcoin Miner en basit düşüncem. Android akıllı TV veya Apple TV gibi medya oynatıcısı da yapmayı düşünüyorum. Bunun harici şu almayı düşündüğüm kitle ne yapılabilir?:
Raspberry Pi 2 Microsoft IoT Seti (Windows 10 IoT) Setler - Satın Al
Raspberry Pi 2 Süper Başlangıç Seti Setler,Raspberry Pi Setleri - Satın Al

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı