Raspberry Pi 2 ile robot proglamlaması nasıl yapılır?

Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Robotlara olan ilgim geçen sene başladı ve geçen sene ufak çaplı ve eğitim amaçlı bi Lego Mindstorms EV3 projesi yaptık ancak o bir kite bağlıydı ve tam olarak ''bizim'' robotumuz değildi. O yüzden bu yıl daha profesyonel bir şey yapmak istiyoruz. Raspberry Pi 2 b+ kullanmayı düşünüyorum. Servo motorları ve tüm malzemeleri robotistan.com'dan daha iyi alabileceğim bir site biliyor musunuz? Zumo temelli ve bir kaç eklemeli bir robot yapacağız bu sene. Donanımı hallettikten sonra sıra yazılıma gelecek. Lütfen dalga geçmeyin ömrümü yediler 2000'liyim ve çevremde robot programlamadan ufacık bir şey anlayan kimse yok. Bana yazılım önerebilir misiniz, özellikle bu konuda tecrübeli olan kişilerin yardımına ihtiyacım var, çünkü seneye lise 3 ve 4'ü kanada'Da okuyacağım ve orada üniversiteye gideceğim bunun öncesinde burada en azından temel bir robotu yapmayı öğrenip oraya gitme ihtiyacı duyduğumu düşünüyorum. Henüz technopat'ta yeniyim eğer bir hatam olduysa kusura bakmayın.Yazılım Mac uyumlu olursa ayrıca güzel olur benim için zira PC'im yok. Evde çalışmak adına çok güzel olur benim için. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı