Raspberry Pi 3 B+ İnternet Bağlantı Sorunu

Raikkonen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Bitirme projemde kullanmak üzere elimde bir adet Raspberry Pi 3 B+ var. VNC Viewer ile bağlantı kurup masaüstü bilgisayarımdan kontrol etmek niyetindeydim ancak dün sürekli "Timed out waiting for a response from the Computer" hatası aldım.
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle 'sudo apt-GET updated' ve 'sudo apt-GET upgraded' komutları ile güncelleştirdim ve modem ara yüzünden Pi'ye statik IP ataması yaptım ancak durumu çözmedi. Bugün tekrar denemek için Pi'yi açtığımda Wi-Fi ağına bağlanabildiğini ancak internet erişimi olmadığını gördüm. Belki statik IP bir şeylere sebep olmuştur diye kaldırıp denedim değişen bir şey olmadı.
Şu anda Wi-Fi ile internete erişemiyorum ancak Ethernet kablosu ile denediğimde hem internet erişimini, hem de VNC ile bağlantıyı sağlayabiliyorum.
Eğer Wi-Fi modülünde sıkıntı olsaydı Wi-Fi ağlarına bağlanmakta sıkıntı yaşamam gerekmez miydi? Ya da harici ESP8266 gibi bir Wi-Fi modül eklesem sorunu çözer mi?
Bu alana çok hakim değilim ve yardımınıza ihtiyacım var, bilgili kişiler varsa çok mutlu olurum.
İyi akşamlar.

Ben de aynı modeli kullanırken, aynı hatayı alıyordum. Bu iş ile uğraşan öğretmenler bile sorunu çözememişti. Bence sıkıntı VNC'de olabilir. Tek çözüm monitöre bağlamak gibi gözüküyor.

Monitöre bağlayıp çalışabiliyorum ancak otonom araç projesinde kullanacağım için verileri uzaktan görebiliyor olsam çok iyi olacaktı. Teşekkür ederim yine de.

Bunu bulabildim internet üzerinden.

Teşekkür ederim, müsait bir zamanda deneyip sonucu paylaşırım.
Bugün önerinizi yapmadan önce bir kez deneyeyim dedim, ve geçen hafta beni çıldırtan durum sanki hiç olmamış gibi sorunsuzca bağlantı kurabildim. İlginçti..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı