Raspberry Pi LCD ekran nasıl bağlanır?

Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Elimde Raspberry Pi 4 2 GB modeli var, ben buna linkte gördüğünüz gibi bir ekran bağlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Eğer DSI ise;

1616591521543.png

DSI üzerinden bağlayabilirsiniz.

Nereden alabilirim Türkiye'de?
MIPI DSI portu Raspberry Pi üzerinde bulunuyor. Ancak attığınız ürün gördüğüm kadarıyla DSI kullanmıyor. Raspberry Pi için özel olarak üretilmiş ekranlara yönelin. Attığınız tablet LCD ekranı.
Raspberry Pi'a basit şekilde takamazsınız.

DSI kullanan örnek bir ekran.

Mıpı dsı portu Raspberry Pi üzerinde bulunuyor. Ancak attığınız ürün gördüğüm kadarıyla dsı kullanmıyor. Raspberry Pi için özel olarak üretilmiş ekranlara yönelin. Attığınız tablet LCD ekranı.
Raspberry Pi'a basit şekilde takamazsınız.

Dsı kullanan örnek bir ekran.

Ama bunun fiyatı da insan görünce bir mutlu oluyor (Allah kurtarsın) benim bütçe Max 150 TL öğrenciyim başka bir yolu var mıdır?

Oradaki DSI bağlantısı Official RPi ekranlarına özel sanırım.
Eğer teminal kullanacaksanız sadece, SSH ve Putty vs üzerinden kontrol edilebiliyor diye biliyorum.
SSH ve Putty ile bir cihazın ekranını Raspberry için de kullaanbilirsiniz. VNC Server ile yapıyorlardı.
İllaki bu ekranı kullanmak istiyorsanız HDMI ile RPi'ye bağlanabilirsiniz. Onun için de bu ekrana harici güç ve kontrolcü kart gerekir.

Oradaki dsı bağlantısı official rpi ekranlarına özel sanırım.
Eğer teminal kullanacaksanız sadece, ssh ve putty vs üzerinden kontrol edilebiliyor diye biliyorum.
Ssh ve putty ile bir cihazın ekranını Raspberry için de kullaanbilirsiniz. Vnc server ile yapıyorlardı.
İllaki bu ekranı kullanmak istiyorsanız HDMI ile Rpi'ye bağlanabilirsiniz. Onun için de bu ekrana harici güç ve kontrolcü kart gerekir.

Galiba bu da pahalı bir yöntem :/ şimdi şöyle bir şey aslında amacım Raspberry Pi a bir ekran takıp okulda ya da başka yerlerde kodlama ya da minik aktiviteler için kullanmak zaten klavye maouse kulanıcağımdan dokunmatiğe gerek yok acaba @The Anorak dediği gibi bir dsı bağlanmalı bir ekran nereden bulabilirim? Bütçemde cidden kısıtlı.
Aslıda şöyle birşeyde yapabilirim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı