Rasyonel sayıları yapamamak

forcios1

Femtopat
Daha fazla  
Tarihte rasyonel sayıları yapamayan çocuk olarak tarihe geçeceğim herhalde. Konu anlıyorum ve soruların yarsını anca çözüyorum. Diğer soruların çözüm şekline bakıp aynı şekilde çözünce soru cevabı hep yanlış çıkıyor. MSÜ kazanabilecekken matematik yüzünden kaybedeceğim. Sizce bunu nasıl düzeltebilirim?

Oran orantı konusunda da ben öyle oluyorum, rasyonel için birkaç gün emek vermeniz gerekiyor. İlk başta tam anlayamıyordum, soru çözdükçe artık çözüyorsunuz mantığı.

Çözemediğiniz soru olursa konu açabilirsiniz.

Oran orantı konusunda da ben öyle oluyorum, rasyonel için birkaç gün emek vermeniz gerekiyor. İlk başta tam anlayamıyordum, soru çözdükçe artık çözüyorsunuz mantığı.

Çözemediğiniz soru olursa konu açabilirsiniz.

Şöyle oluyor hocam; konu ile ilgili soruları 3 kez tekrar şekilde izledim ve konuyu anladım ama uygulama da sıkıntı yaşıyorum hep.

Matematik öyle zaten. Bende de öyle oluyordu. Konu anlatımını izledikten sonra soru çözümüne geçmeniz lazım. Çözemediğiniz soruların çözümünü izlemeniz lazım. Bazı kalıp sorular var nasıl çözüldüğünü bilmeden yapmak imkansız. Çoğu zaman ÖSYM öyle sormaz ama yine de sorma ihtimali var.

Şöyle bir soruya geliyorum ve o sorunun çözüm şeklini biliyorum ve çözüyorum ve nedense sürekli sürekli yanlış cevap alıyorum.

Matematik öyle zaten. Bende de öyle oluyordu. Konu anlatımını izledikten sonra soru çözümüne geçmeniz lazım. Çözemediğiniz soruların çözümünü izlemeniz lazım. Bazı kalıp sorular var nasıl çözüldüğünü bilmeden yapmak imkansız. Çoğu zaman ÖSYM öyle sormaz ama yine de sorma ihtimali var.

Hocam belli kalıp sorular vardı ve çözüm şekillerini aklıma resmen kazıdım ama çözdüğüm zaman sorular yanlış çıkıyor bu nedenle yanlış çıktığı için kitap kapatım köşeme çekilip hayatı sorguluyorum haftalarca inanır mısınız bu konu üzerindeyim neden olmuyor diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı