Razer Black Widow V3 vs. HyperX alloy Origins Core

İkisi çok farklı ürünler, karşılaştırmak mantıksız bence. Ufak klavye ihtiyacınız yoksa Razer olanı tercih ederdim ben. HyperX yazılımı da aşırı kötü zaten, sırf o yüzden alınmaz..

Denk bir karşılaştırma olmamış. Razer ürün giriş seviyesine hitap ediyor ve buna göre noksanlıkları var. HyperX ürün ise orta seviyesi için güzel özellikleri barındırıyor. Haliyle fiyatlarına da yansıtılmış.

İki klavyeye de sahibim. Ayıca HyperX Alloy Origins (fullsize) modeline de sahibim. Kalite olarak Alloy Origins daha başarılı. HyperX'in kendi switchleri çok çok kaliteli. Malzeme kalitesi olarakta Razer'dan daha iyi.

Fakat HyperX'in switchleri çok hassas ve yumuşak. Cherry redler ile aralarında ciddi fark var. Bu benim için dezavantaj. Özellikle hızlı yazıyorsanız çok fazla hatalı yazma olasılığı yaratıyor. Oyun oynarken FPS oyunlarında çok sorun yaratmıyor çünkü WASD dışında pek bir tuş kallanılmıyor, yanlış tuşa basma şansı çok az onun için. Fakat World of Warcraft oynarken en az 20-25 skill kullanıyorum ve çok hızlı olmam gerekiyor, bu süreçte pek çok hata yaptırıyor bana.

Bu yüzden her ne kadar çok beğensem de HyperX'in Red switchli Alloy Origins ve Alloy Origins Core modelleri bana göre değil. Diğer klavyelerimi kullanıyorum çoğunlukla onun için. Siz de seçiminizi ona göre yapın, hasas olması sizin için avantaj ise mükemmel klavye, değil ise benim gibi sorun yaşayabilirsiniz.

Blackwidow V3 ile ilgili herhangi bir şikayetim yok çokta beğeniyorum fakat eski kalitesi olmadığı aşikar. Kalitesiz bir klavye değil kesinlikle fakat Blackwidow 2016 ile Blackwidow V3 arasındaki malzeme kalitesi farkı çok büyük. Eski klavyeleri taş gibiydi. Güncel modelleri o hissiyatı vermiyor bana.

Bunların haricinde Asus Rog Strix Flare, Corsair K70/K68 veya XPG Summoner düşünebilirsiniz. Bu saydıklarımın hiçbiri aldığınıza pişman etmez.

İki klavyeye de sahibim. Ayıca HyperX alloy Origins (fullsize) modeline de sahibim. Kalite olarak alloy Origins daha başarılı. HyperX'in kendi Switch'leri çok çok kaliteli. Malzeme kalitesi olarak da Razer'dan daha iyi.

Fakat HyperX'in Switch'leri çok hassas ve yumuşak. Cherry redler ile aralarında ciddi fark var. Bu benim için dezavantaj. Özellikle hızlı yazıyorsanız çok fazla hatalı yazma olasılığı yaratıyor. Oyun oynarken FPS oyunlarında çok sorun yaratmıyor çünkü wasd dışında pek bir tuş kallanılmıyor, yanlış tuşa basma şansı çok az onun için. Fakat World of Warcraft oynarken en az 20-25 skill kullanıyorum ve çok hızlı olmam gerekiyor, bu süreçte pek çok hata yaptırıyor bana.

Bu yüzden her ne kadar çok beğensem de HyperX'in red Switch'li alloy Origins ve alloy Origins Core modelleri bana göre değil. Diğer klavyelerimi kullanıyorum çoğunlukla onun için. Siz de seçiminizi ona göre yapın, hasas olması sizin için avantaj ise mükemmel klavye, değil ise benim gibi sorun yaşayabilirsiniz.

Black Widow V3 ile ilgili herhangi bir şikayetim yok çok da beğeniyorum fakat eski kalitesi olmadığı aşikar. Kalitesiz bir klavye değil kesinlikle fakat Black Widow 2016 ile Black Widow V3 arasındaki malzeme kalitesi farkı çok büyük. Eski klavyeleri taş gibiydi. Güncel modelleri o hissiyatı vermiyor bana.

Bunların haricinde ASUS ROG STRIX flare, Corsair K70/K68 veya XPG Summoner düşünebilirsiniz. Bu saydıklarımın hiçbiri aldığınıza pişman etmez.

Peki kanka sence V3 TKL nasıl aynımı normal V3 le Hepsiburada'da uygun fiyata buldumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı