Razer Blackwidow Chroma V3 vs Logitech G815 tactile vs Logitech G512 GX Blue Switch

Bütçe
3000

Etygen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard : MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 mATX
CPU : AMD RYZEN5 2600 Socket AM4 3.9Ghz Max Boost, 3,4Ghz Base+19MB
GPU : MSI NVIDIA GEFORCE RTX 2060 GAMING Z 6GB
RAM : XPG Spectrix D41 RGB 3000MHz 16GB (2x8GB)
SSD : SanDisk Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 PCI-Express 3.0 500 GB M.2 SSD
HDD : WD WD10EZEX 1 TB PC Hard Drive - Blue
PSU: Thermaltake TR2 Series 550 W 80 Plus
Case : Corsair CC-9011138-WW Carbide Series SPEC-05 Mid
Yaklaşık 4 senedir 2. el olarak alığım Razer Blackwidow Ultimate 2014 Green Switch kullanıyorum. Neredeyse 10 yıllık bir klavye ve artık ömrünü doldurdu, bazı tuşlar artık 2 3 basımda bir tekliyor basmıyor bazıları ise double Click yapıyor. Kullandığım süre boyunca gayet memnun kaldığım bir klavye oldu kendisi beni 4 sene götürmesini bile beklemiyordum. Artık yeni bir klavye almak istiyorum. Şöyle bir piyasayı yoklağımda bu 3 model arasında kaldım:

Razer Blackwidow v3:
+Bana uzun ömürlü olduğunu kanıtladı bu yüzden bildiğimden şaşmamak da istiyorum.
- Tasarımı biraz eski hissettiriyor ve pahalı.

Logitech G815:
+ Tasarımı daha hoşuma gitti ve medya tuşları olması benim için artı çünkü şu an kullandığım klavyede bunun eksikliğini çok yaşadım.
- Daha önce hiç Logitech almadığım için beni en az bu kadar uzun götürür mü bilemiyorum ve Low profil tuşlar hoşuma gider mi kestiremiyorum.

Logitech G512:
+ Fiyatları diğer ürünlere göre daha uygun ve pek eksisi yok gibi gözüküyor.
- Aynı şekilde Logitech beni yolda bırakır mı bilmiyorum ve medya tuşları yok.

Sizce hangisini almalıyım? Ürünlere sahip arkadaşlar varsa memnunlar mı yazarlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 4 senedir 2. el olarak alığım Razer Blackwidow Ultimate 2014 Green Switch kullanıyorum. Neredeyse 10 yıllık bir klavye ve artık ömrünü doldurdu, bazı tuşlar artık 2 3 basımda bir tekliyor basmıyor bazıları ise double Click yapıyor. Kullandığım süre boyunca gayet memnun kaldığım bir klavye oldu kendisi beni 4 sene götürmesini bile beklemiyordum. Artık yeni bir klavye almak istiyorum. Şöyle bir piyasayı yoklağımda bu 3 model arasında kaldım:

Razer Blackwidow v3:
+Bana uzun ömürlü olduğunu kanıtladı bu yüzden bildiğimden şaşmamak da istiyorum.
- Tasarımı biraz eski hissettiriyor ve pahalı.

Logitech G815:
+ Tasarımı daha hoşuma gitti ve medya tuşları olması benim için artı çünkü şu an kullandığım klavyede bunun eksikliğini çok yaşadım.
- Daha önce hiç Logitech almadığım için beni en az bu kadar uzun götürür mü bilemiyorum ve Low profil tuşlar hoşuma gider mi kestiremiyorum.

Logitech G512:
+ Fiyatları diğer ürünlere göre daha uygun ve pek eksisi yok gibi gözüküyor.
- Aynı şekilde Logitech beni yolda bırakır mı bilmiyorum ve medya tuşları yok.

Sizce hangisini almalıyım? Ürünlere sahip arkadaşlar varsa memnunlar mı yazarlarsa sevinirim.
G512ye sahip arkadaşım var çift sıklama sorrunları yaşıyor. Logitech'in switchleri Cherry klonu diye biliyorum eğer Tkl veya %60 kullanabiliyorsanız Royal Kludge RK61,Gamakay MK61 gibi klavyelerden önerebilriim. Hatta Blitzwolf veya Akko'da olabilir.

Logitech G512 GX Brown kullanıyorum, yaklaşık 7 ay oldu. WASD tuşlarının boya atması dışında hiç sorun yaşatmadı. Daha iyi klavyeler olabilir mi evet olabilir belki. Ancak Logitech ekosistemi dışına çıkmak istemedim.

G512ye sahip arkadaşım var çift sıklama sorrunları yaşıyor. Logitech'in switchleri Cherry klonu diye biliyorum eğer Tkl veya %60 kullanabiliyorsanız Royal Kludge RK61,Gamakay MK61 gibi klavyelerden önerebilriim. Hatta Blitzwolf veya Akko'da olabilir.
Peki 512i çıkarıyorum o zaman

Geri
Yukarı