Razer Deathadder Chroma almaya değer mi?

kederlitosbağa

Kilopat
Merhaba arkadaşlar

Daha öncede forumda Deathadderın 2013 versiyonu ile chromadan hangisini almamın daha iyi olacağı hakkında bir konu açmıştım. Stoklarda 2013 olmadığı için chroma almaya karar verdim.
Aklıma takılan bazı şeyler var. Yabancı forumlarda yazılanlara göre mouse 3-4 sene içinde oldukça fazla yıpranıyormuş. Hatta 4 sene içinde bozulan 6-7 kişiye de rastladım. İçime bir kurt düştü o kadar para verdikten sonra 7-8 sene kullanamazsam üzülürüm açıkçası.
Sizin fikirleriniz nedir? Sizce almalı mıyım? Yada 230tl'ye başka mouse önerileriniz var mı?
Daha fazla fps oyunları oynuyorum özellikle Cs Go. Bu nedenle ne kadar az makro tuşu olursa o kadar iyi. Yani sade bir tasarım istiyorum.

Teşekkürler :)

Şöyle diyeyim 4 sene rahat kullanırsın. Eğer günde az kullanıyorsan 6 seneye kadar uzar. Ancak fareyi çok kullanırsan o kadar ömrü azalır. Hiç bir fareyi kolay kolay 7-8 sene kullanamazsın. Razer DeathAdder Chroma çok şık bi fare. Oyunda da çok rahat oluyor. Almanı öneririm ama yanında mutlaka mousepad almalısın. Yoksa farenin ömrü 2 senede kalır.

Şuan kullandığım mouse Microsoft Wheel Optical 10. senesini doldurdu 1 kere tamir gördü. Canavar gibi çalışıyor şuan. Bu nedenle 7-8 sene demiştim. Ama sanırım yeni mouselar çabuk yıpranıyor.
Mousepad olarak ne önerirsiniz uygun fiyatlı?

Uygun fiyatlı olarak, eğer büyük mousepad seviyorsanız A4 Tech Bloody Mousepadlerini seçebilirsiniz. Küçük seviyorsanız Steelseries' in QCK modelleri var. Ama bence Razer mousepadlerinden birini tercih etmeniz hem çok iyi hemde çok şık olur.
Ve evet maalesef yeni nesil fareler çabuk yıpranıyor. Belki de oyuncuların sinirlerini farelerinden çıkartmasındandır. Yazık oldu önceki fareme :)

Bizde 200 tl vermen o ürünü 7-8 yıl kullanman zorunluluğunu doğurmuyor, senin 200 tl'ye aldığın ürün yabancılarda 50-60$, yani onların açısından 50 liralık fareymiş gibi düşün. Kalitesini anlamışsındır yani.

Tavsiyem Asus ROG Gladius; yanında yedek switch'ler ile geliyor, onlarda bozulursa yine switch alıp yıllarca kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı