Razer Deathadder Chroma nereden alınır?

Peki mouseyi mousepad olmadan kullanamıyormuyum? Bir videoda beyaz masada kullanılmıyor diyordu da.

Optik fareler bazı yüzeylerde, yüzeyi algılayamaz. Bu fare ile alakalı değil teknolojisiyle alakalıdır. Yani Bu farenin çalışmadığı bir yüzeyde hiçbir optik fare çalışmaz. Her yüzeyde çalışabilen teknoloji lazer teknolojidir. Ama bu farede kullanılan sensör oldukça kaliteli ve kendini kanıtlamış bir sensördür. O yüzden bir mousepad ile kullanılırsanız sorun yaşamazsınız ve yüksek performans alırsınız. Eğer lazer teknolojili fare arıyorsanız hem Razer'ın hemde Logitech, Steelseries ve oyuncu ekipmanı üreten muhtelif firmaların farklı seçenekleri mevcuttur.

Lazer ve optik teknolojinin birbirine karşı avantaj ve dezavantajları var diye biliyorum. Fakat her ikisinde de önemli olan kullanılan sensörün kalitesidir. O yüzden iyi markaların farelerinde kullanılan sensörlerde ona göre oluyor. Size kalan elinize uygunluğunu seçmek.

Edit: Kusura bakma konuyu anlatırken asıl merak ettiğini cevaplamayı unutmuşum. Fareyi mousepad olmadan da kullanabilirsin. Ama her yüzeyde çalışacağının garantisi yok. Benim normal ağaç rengi masada mousepad olmadan da çalışıyor optik farem. Ama beyaz yüzeyde çalışmaz mesela. Başka çalışmadığı yüzeyler var mı bilmiyorum.

Kardeş 300 liralık oyuncu faresi alıyorsun ve burada insanlara mousepad mi soruyorsun güzelim fareyi mahvetme mousepadsiz kullanıp...

Evet öyle bir mouse'u gidipte mousepad olmadan kullanmak hakarettir. Bir zahmet onuda alıverin. Daha iyi performans alırsınız.

Gelgelelim "Nereden alınır?" sorusuna. Eğer internet üzerinden sipariş verme imkanın var ise amazon.com'u tavsiye ederim. Ben ekipman alışverişimi buradan yapıyorum. 75 euro altı ürünlerde vergi eklenmiyor dolayısıyla çok ucuza denk geliyor. 160 liraya yakın bir fiyata Razer Taipan almıştım. Arkadaşlarımın çoğu kulaklıklarını buradan getirtti. Ve şu anda Deathadder Chroma indirimde, 60 dolar. 180 liraya yakın bir fiyata getirtebilirsiniz.

Evet öyle bir mouse'u gidipte mousepad olmadan kullanmak hakarettir. Bir zahmet onuda alıverin. Daha iyi performans alırsınız.

Gelgelelim "Nereden alınır?" sorusuna. Eğer internet üzerinden sipariş verme imkanın var ise amazon.com'u tavsiye ederim. Ben ekipman alışverişimi buradan yapıyorum. 75 euro altı ürünlerde vergi eklenmiyor dolayısıyla çok ucuza denk geliyor. 160 liraya yakın bir fiyata Razer Taipan almıştım. Arkadaşlarımın çoğu kulaklıklarını buradan getirtti. Ve şu anda Deathadder Chroma indirimde, 60 dolar. 180 liraya yakın bir fiyata getirtebilirsiniz.
Benim makroya ihtiyacım yok çünkü jitter click yapıyorum. Daha öncede söylemiştim. Ben elime rahat oturacak, hızlı tıklayabileceğim bir mouse arıyorum. Mamba sanki buna uygun değil gibime geliyor, ama emin değilim. Amazondan büyük bir ihtimal alamam çünkü babam izin vermiyor. Türkiye'den alırız diyor. Banada seçim sundu banada birini seçmek kaldı. Hangisinde jitteri daha hızlı basarım? Minecraft için alacağım.

Benim makroya ihtiyacım yok çünkü jitter click yapıyorum. Daha öncede söylemiştim. Ben elime rahat oturacak, hızlı tıklayabileceğim bir mouse arıyorum. Mamba sanki buna uygun değil gibime geliyor, ama emin değilim. Amazondan büyük bir ihtimal alamam çünkü babam izin vermiyor. Türkiye'den alırız diyor. Banada seçim sundu banada birini seçmek kaldı. Hangisinde jitteri daha hızlı basarım? Minecraft için alacağım.

Bütün bu dert ettiğiniz şey jitter click ise, paranızı boşa harcamayın herhangi düzgün bir mouse'ta yapılıyor o kadar abartmanıza gerek yok Razer gibi. Sadece tutuş tarzınızı bulmanız lazım o kadar. Zaten sırf minecraft için bu kadar pahalı mouse mu alınır canım? 50 lirayada gaming mouselar oluyor onlardan birini seç kullan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı