Çözüldü Razer Kraken Tournament Edition mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
Merhaba, yeni kasa topladım. Kulaklığım USB girişli, kasaya takıyorum, sesler kulaklıktan geliyor sıkıntı yok ama Discord'da sesim gitmiyor karşıya.
Warzone giriyorum, oyun içi sesim yine yok. Mikrofonum neden çalışmıyor bilen var mı?

Çözüm
Hayır varsayılan aygıt hala Chat bölümünde o aygıt Game bölümünde veya THX Spatial bölümünde olması gerek. Kayıttan yürüt kısmından bahsediyorum. Varsayılan İletişim Aygıtını da Razer Audio Chat'i seçiniz tam tersi seçilmiş sizde. Yani tik İşareti sonunda Game yazan yada THX yazanı seçin telefon simgesi olanı da Chat yazan kulaklık mikrofon simgesi olanı seçip deneyin.
Sağ alttan ses efektini açın oradan kayıttan yürüt kısmına tıklayın. Oradaki Mikrofonun seçili olduğundan emin olun. Ek olarak sesi Razer Game olarak seçin belki öyle olur şu an kulaklık bende olmadığından tam hatırlayamıyorum.

Sağ alttan ses efektini açın oradan kayıttan yürüt kısmına tıklayın. Oradaki Mikrofonun seçili olduğundan emin olun. Ek olarak sesi Razer Game olarak seçin belki öyle olur şu an kulaklık bende olmadığından tam hatırlayamıyorum.
1111.png
222.png

Böyle bir şey çıktı karşıma, seçili görünüyor ama bu işitme sanırım mikrofon değil.

Kulaklığı kendi ses kartıyla kullanıyorsunuz değil mi? Varsayılan Aygıtı Razer Controller Game seçiniz. Varsayılan iletişim Aygıtı Kayıt bölümünden seçilecek orada kontrol seçmiş misiniz?

Kulaklığı kendi ses kartıyla kullanıyorsunuz değil mi? Varsayılan Aygıtı Razer Controller Game seçiniz. Varsayılan iletişim Aygıtı Kayıt bölümünden seçilecek orada kontrol seçmiş misiniz?
asdas.png
qweqwe.png

Evet kulaklığın ses kartıyla kullanıyorum. USB'yi taktım kasaya.
Bahsettiğiniz varsayılan ayarını da görseldeki gibi yaptım, discord'a girdim test için ama hala sesim gitmiyor.

Hayır varsayılan aygıt hala Chat bölümünde o aygıt Game bölümünde veya THX Spatial bölümünde olması gerek. Kayıttan yürüt kısmından bahsediyorum. Varsayılan İletişim Aygıtını da Razer Audio Chat'i seçiniz tam tersi seçilmiş sizde. Yani tik İşareti sonunda Game yazan yada THX yazanı seçin telefon simgesi olanı da Chat yazan kulaklık mikrofon simgesi olanı seçip deneyin.

Çözüm
Dediğinizi bire bir şekilde yaptım. Sorunum şu anda çözüldü. Fakat sizin dediğinizi yaptıktan sonra şunu da yaptım: Realtek driver'ı kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi.
Çok anlamıyorum ama sanırım Realtek ile benim kulaklık çakışıyordu.

Dediğinizi bire bir şekilde yaptım. Sorunum şu anda çözüldü. Fakat sizin dediğinizi yaptıktan sonra şunu da yaptım: Realtek driver'ı kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi.
Çok anlamıyorum ama sanırım Realtek ile benim kulaklık çakışıyordu.
Realtek'e gerek yok zaten anakarttaki ses onu seçerek nası ses aldınız ona hayret ettim.

Selamlar, Aynı model kulaklığı bugün aldım. usb ile pc ye bağladım. Fakat ses geliyor ama mikrofonum bir türlü çalışmıyor. Aşağıdaki görüntüler; Lütfen yardımcı olurmusunuz.

1649512946111.png

1649512961039.png

Geri
Yukarı