Razer Synapse Chroma Studio Çalışmıyor

Umut Yumaklı

Hectopat
Daha fazla  
Zaten bilgisayarımda Razer Synapse yavaş çalışıyor. İşlemcim 7700HQ, 16GB RAM var... Chroma Studio tarafı hiç açılmıyor. Ne yapmam gerekli? Ekipman geldiğinde kur denilen sürüm kurulu...

Son düzenleyen: Moderatör:
aynen bendede aynı sorun var bende çözemedim + bende v2.0da çalışmıyo beta v3e esir kaldım.

Arkadaşlar sorunun çözümünü ben buldum. Yani ben yaptım ve oldu. Tarif edeyim;
Öncelikle ''IObit Uninstaller'' programını bilgisayarınıza indirip kurun. Bu program kaldırdığınız herhangi bir programdan bilgisayarda hiçbir kalıntı bırakmıyor. Program üzerinden Razer'a dair herşeyi kaldırın. Ardından bölge ve dil ayarlarınızı değiştirin;
Başlat \ Denetim Masası \ Saat, Dil ve Bölge \ Bölge \ Ardından Üstteki ''Biçimlendir'' seçeneğinden ''İngilizce (Amerika)'ı seçin, Uygula deyin. Sonra hemen yanındaki ''Konum'' sekmesinden ''Ana Konum'' u ''Amerika Birleşik Devletleri'' yapın. Uygula ve Tamam deyin. Restart isteyecektir onaylayın ve yeniden başlatın. Ardından Razer Synapse 2.0'ı indirin ve kurun. (Kurulum uzun sürecektir sabredin bekleyin) Kurulum bittikten sonra tekrar Restart isteyecek. Kabul edin ve yeniden başlatın. Program açılacaktır. (Synapse 3.0'ı kurup Chroma Studio çalışıyor mu diye denemedim. İsteyen deneyebilir.)

Razer canlı destekle konuştum. Temiz kurulum yaptırdılar. Ama halen sorunum çözülmedi. Fakat bölge ayarlarınıza gidip İngilizce ve Amerika olarak değiştirirseniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatırsanız sorununuz çözülüyor. Fakat ben canlı desteğe böyle bir şey yapmak istemediğimi söyledim. Onlarda bu konu hakkında çalışacaklarını söyledi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı