Sürprizbozan RDR 2 Final eleştirisi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hiç sorun değil hocam sonuna kadar okudum elinize sağlık. 3.ye bitireceğim öyle güzel anlattınız ki.

@Waluigi08 Uzun fakat hikayenin tam anlatımı olmuş. Güzel anlatmışsınız. Geçmişte yaptıklarının bedelini (kefaretini) ödüyor. Onurlu bir şekilde ölürse kendini affettirerek dünyadan göçmüş oluyor. Ve son zamanlarında saygı görmüş oluyor. Onursuz şekilde ölürse yine hak ettiğini bulmuş oluyor. Önemli kısmı saygı görerek veya görmeden ölmüş olması. Bu da oyuncunun seçimine bırakılarak, onurlu veya onursuz mu ölmek istersin? Seçimine dönüyor. Arthur'un hikayesini onurlu olarak bitirmek yakışır. Ölümünden sonra saygı duyulan biri olarak anılması suçlarını affettirdiğinin en büyük göstergesi çünkü.

Hocam büyük ihtimalle gerçek son John'a yardım et ve yüksek onurla öl. Ve sanırım olay Arthur yüksek onurla ölürse cennet, düşük onurla ölürse cehenneme gidiyor.

Hocam büyük ihtimalle gerçek son John'a yardım et ve yüksek onurla öl. Ve sanırım olay Arthur yüksek onurla ölürse cennet, düşük onurla ölürse cehenneme gidiyor.
Cennet, cehennem değil de, iyi veya kötü ölme seçimini yapıyoruz daha çok. Arkadamızda kalanların bizi nasıl hatırlayacağını belirlemiş oluyoruz. Onurlu ölürsek iyi adamdı diyecekler geçmişte yaptığı bütün kötülüklere rağmen. John'u saymıyorum çünkü aileden olduğu için her türlü iyi anacaktı. Diğer insanların bakış açısını şekillendirmiş oluyoruz. Onursuz olarak ölürsek, tüberküloz hastası olan yaşlı adamı döven katil biri olarak anılırız basitçe. Su testisi su yolunda kırıldı derler Kısaca bu seçim bize bırakılıyor. Gerçek son diye bir şey yok aslında. İyi veya kötü anılarak ölmek var.

Mantıklı bi yorum olmuş fakar Rdr1'e bağlamak açısından Arthur'un bi şekilde gitmesi gerekiyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…