Sürprizbozan RDR 2 finali hakkında düşünceleriniz

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Öncelikle epilogue kısmı güzeldi. Hemen Arthur'un intikamını almak hem aileye zarar verirdi hem de Arthur'un sözünü dinlememiş olurduk. Hatta bilirsiniz Dutch bir plan yaptığında intikam aptalların işidir gibisinden bir şey diyordu. Zaten Arthur'un amacı Epilogue'un ilk 6 saati yani John'un huzurlu yaşamıydı. Son saatlerdeki intikam alma sahnesine gelirsek dediğiniz gibi Dutch'ın vurması saçma oldu. Şahsen ben arkadan Charles'ın çıkmasını veya Sadie ile ikisini indirmek isterdim. Diğer dediğiniz Arthur'un ölümüne karakterlerin tepkisinde de çok haklısınız. Ne Abigail ne Jack ne John ve diğer hepsinin de hatırlayıp üzülmesi bile yok oyunda. Oysa o kadar yardımlarımız dokundu...

Rockstar şu final işlerini hiç beceremiyor çok basit kalmıştı final bence

Biraz geç olacak ama zaten John, Charles, Abigail falan Arthuru Micah'ın öldürdüğünü bile bilmiyorlar. Yani biz John ile aslında Arthur'un değil köstebek Micah yüzünden dağılan çetenin intikamını alıyoruz. Ayrıca Arthur kendisini açıklamaya fırsat bulamadığı için Micah'ın Guarmadan sonra değil Blackwater soygunu civarında köstebek olduğunu düşünüyorlar (Micah normalde bankadan yapılacak soygunun denizden gemiden yapılması gerektiğini ve bu sayede daha fazla para kazanacaklarını söylüyor ve Pinkertonların pususuna düşüyorlar ama aslında bu soygunda Micah köstebek değil, yanlış karar veriyor sadece). Anma kısmına gelirsek, çok basit: 4 yıl geçmiş ve alışmışlar. Zaten muhtemelen uzun bir süre Arthuru yad ettiler ama Npcler Arthur'un öldüğünü yeni öğreniyor veya Arthur hayatlarinda çok önemli bir yerde olmadığı için tek seferlik "böyle bir adamda geçti gitti he" tepkisi veriyorlar.

Epilogun finali aslında düşündüğünden daha derin. Dutch aslında intikam bile almıyor, kendi hayatını kurtarıyor. 3'e 2'lik bir üstünlük var dutch da Micah da John'dan daha iyi silahşörler yani Arthur'u tereddütsüz katleden Micah'ın John'u vurmaması hatta kendi tarafına davet etmesi kesinlikle imkansız. Dutch Micah'ın Arthur'u öldürdüğünü bildiği için Micah John'u kendi tarafına çağırdığında Arthur'un haklı olduğunu, bunun aslında Micah'ın onlar için kurduğu bir tuzak olduğunu ve onun kendilerini pinkertonlara teslim edeceğini anlıyor ve Micah'ı bu yüzden vuruyor.

Son düzenleme:
Arthur micah tarafından öldürülmüyorki onurlu bitirirseniz verem yüzünden ölüyor.

Yazdıklarınıza herhangi bir konuda katılmıyorum uzun uzun cevap vermeye üşendim kısa kısa değinecek olursam;

John ile çetenin intikamını alıyoruz tezi kesinlikle yanlış, tamamen Arthur'un intikamını alıyoruz zaten çeteden kopmuş birisiydik.

Micah'ın köstebek olduğunu ne zaman öğrendikleri neden önemli anlamadım, John biliyor sonuçta.

Anma mevzusundaki tezin yine kesinlikle yanlış çünkü çetedeki elemanlar da biz söylediğimizde öğreniyorlar.

Epilogun finali hakkındaki tez de yine yanlış ki doğru bile olsa bu derin olduğu veya tatmin edici olduğu anlamına gelmiyor. Biz oraya 8 10 saat uğraşın sonunda intikamımızı almak için gittik ve zaten öldürmek istediğimiz -hatta öldüreceğimiz- bir adam intikamımızı alıyor. Fos.

Dağa Arthur'un intikamını almaya gittiğimiz görevde iyi nişancı diye bildiğimiz Micah denen elemanın John'a yakın mesafeden o kadar sıkıpta 1 tane bile isabet ettirememesi bu oyundaki gördüm en saçma ve gerçekçi olmayan şeydi bence, onun haricinde finali kötü değildi.

O aslında biraz gönderme. Arthur bir sohbet esnasında Micah'a "sen önündeki fareyi bile vuramazsın" demiştir. Orda da önündeki John'u bir sürü mermi sıkıp vuramamıştır.

Katılıyorum Arthur Micah'ı öldürmeye gitmeden önce Abigaile tüm bunlar Arthur sayesinde gibi laflar kullandı yani bir nevi Arthur'un intikamı.

John 1 kurşun Duch'a 1 kurşun da Micah'a sıkamadı.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…