RDR 2 için TXAA mı MSAA mı kullanılmalı?

İsimsizMan09

Decapat
TXAA benim bildiğim MSAA ve FXAA'nın bir birleşimini sunuyor Nvidia tarafından yapılmış. MSAA'da en kalitelisi deniyor ama TXAA vs MSAA arasında ne kadar kalite farkı var bilmiyorum çok fazla video da göremedim. Performans ayarlarına bakıyorum kendim için. MSAA aşırı fazla fps düşürüyor ama en kalitelisi deniyor. Öbür yandan TXAA ise daha çok performans sunuyor ve görüntü kaliteleri birbirine eşit diye okudum bir yerde de. Konudan anlayan arkadaşlar yazabilir mi?

TXAA benim bildiğim MSAA ve FXAA'nın bir birleşimini sunuyor NVIDIA tarafından yapılmış. MSAA'da en kalitelisi deniyor ama TXAA vs MSAA arasında ne kadar kalite farkı var bilmiyorum çok fazla video da göremedim. Performans ayarlarına bakıyorum kendim için. MSAA aşırı fazla FPS düşürüyor ama en kalitelisi deniyor. Öbür yandan TXAA ise daha çok performans sunuyor ve görüntü kaliteleri birbirine eşit diye okudum bir yerde de. Konudan anlayan arkadaşlar yazabilir mi?

Hocam dediğiniz gibi MSAA da FPS daha fazla düşer görüntü daha iyi olur TXAA da görüntü MSAA'ya göre daha kötü olur ama FPS daha yüksek olur tavsiyem sisteminiz iyiyse MSAA X2 kullanabilirsiniz ama daha orta bir sisteminiz varsa TXAA kullanmanız daha iyi olacaktır.

Performans dışı kriterlere göre bakarsak göze göre değişir aslında. Eğer sistem/performans sorunu yoksa ben her oyunda inatla FXAA'yı tercih ederim. En keskin ve net görüntü benim gözüme en hoş gelen olur genelde.

Bunun dışında performans açısından bakılırsa MSAA high-end sistemler için tercih edilir ve görüntü kalitesi, geçişler daha güzeldir.

TXAA dediğiniz gibi karma bir sistemdir. MSAA kadar yumuşak değil, FXAA kadar keskin değildir. Her sistemde iş yapar. Yarı ekonomik yarı kalite sunar. Ama eğer full+full ayarlarda oynamıyorsanız oyunları, MSAA ile TXAA da öyle çok dramatik fark göremezsiniz zaten. Sisteminiz zorlanıyorsa bir oyunda, TXAA daha iyi bir seçenek olur.

FXAA ise benim gibi bulanık görüntüden nefret eden insanlar için biçilmiş kaftandır. Ben oyun ve sistem fark etmeksizin her bilgisayarımda ve oyunumda bunu kullanırım. Performans olarak neredeyse 0 ağırlık yapar sistemde. Ancak bazı kenar ve çizgilerdeki keskinlik rahatsız edebilir insanları. Net görüntü için en iyisi diyebilirim. Ancak yumuşak ve kaliteli doku takıntınız varsa hiç bulaşmayın bu arkadaşa :)

Performans dışı kriterlere göre bakarsak göze göre değişir aslında. Eğer sistem/performans sorunu yoksa ben her oyunda inatla FXAA'yı tercih ederim. En keskin ve net görüntü benim gözüme en hoş gelen olur genelde.

Bunun dışında performans açısından bakılırsa MSAA high-end sistemler için tercih edilir ve görüntü kalitesi, geçişler daha güzeldir.

TXAA dediğiniz gibi karma bir sistemdir. MSAA kadar yumuşak değil, FXAA kadar keskin değildir. Her sistemde iş yapar. Yarı ekonomik yarı kalite sunar. Ama eğer full+full ayarlarda oynamıyorsanız oyunları, MSAA ile TXAA da öyle çok dramatik fark göremezsiniz zaten. Sisteminiz zorlanıyorsa bir oyunda, TXAA daha iyi bir seçenek olur.

FXAA ise benim gibi bulanık görüntüden nefret eden insanlar için biçilmiş kaftandır. Ben oyun ve sistem fark etmeksizin her bilgisayarımda ve oyunumda bunu kullanırım. Performans olarak neredeyse 0 ağırlık yapar sistemde. Ancak bazı kenar ve çizgilerdeki keskinlik rahatsız edebilir insanları. Net görüntü için en iyisi diyebilirim. Ancak yumuşak ve kaliteli doku takıntınız varsa hiç bulaşmayın bu arkadaşa :)
Net bir görüntü için RDR 2'de keskinlik arttırılıyor sanırsam onu arttıracağım. Benim için TXAA öneriyorsunuz yani anladığım kadarıyla. Performance Setting'de oynayacağım oyunu Youtube'da paylaşılan. Ultrayla çok farkları yok en iyi fps'i almak istiyorum.
FXAA'ya aralarında en kötü deniyor keskinliği kendim ayarlamam daha iyi olur diye düşünüyorum TXAA seçip.

Net bir görüntü için RDR 2'de keskinlik arttırılıyor sanırsam onu arttıracağım. Benim için TXAA öneriyorsunuz yani anladığım kadarıyla. Performance Setting'de oynayacağım oyunu Youtube'da paylaşılan. Ultrayla çok farkları yok en iyi fps'i almak istiyorum.
FXAA'ya aralarında en kötü deniyor keskinliği kendim ayarlamam daha iyi olur diye düşünüyorum TXAA seçip.
Mantıklı.

Zaten FXAA bunun en ilkel hali. Ama hava uçan toz zerresinin bile keskinliğini artırıyor. Pek çok insan sevmiyor bile bunu ekranda çizgiler oluşturabiliyor vs diye. FXAA dediğim gibi tamamen benim şahsi tercihim, takıntı gibi bir şey :)

Sizin için TXAA güzel seçim. Hem sistemi çok zorlamazsınız hem de iyi FPS ile birlikte yeterince kaliteli bir görüntü alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı