RDR2, Cyberpunk gibi oyunlarda saçlar piksel piksel görünüyor

metabor

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

RDR2, Cyberpunk gibi oyunlarda saçlar piksel piksel görünüyor ve çok san sıkıcı. Grafikleri optimize ayarlara ayarladım. High gibi geneli. (oyun orijinal)

1080p oynuyorum, işlemcim AMD 5600, ekran kartım Radeon 6700.

Monitörde sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü FSR açmadığımda bu sorun olmuyor. FSR açmazsam da bu kez de FPS yarı yarıya 50 civarına düşüyor. FSR kalite modunda açsam bile saçlar bozuk görünüyor.

Başka bir başlıkta "NVIDIA Denetim Masası ayarlarını 3D uygulmasının karar vermesine izin ver olarak değiştirince sorun ortadan kalktı." yazılmış. Belki küçük bir detayı atlıyorumdur çünkü GPU ve işlemcinin oyun için yeterli olduğunu biliyorum. Dediğim gibi FSR kapalıyken bu sorun yok. AMD Adrenalin ayarları veya başka ayarlardan ne yapmak lazım, yardımcı olan olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FSR açma.

İlla açacağım diyorsan bu oyunlar için FSR 2.1 modları var onları kur düzelir.

Merhaba arkadaşlar,

RDR2, Cyberpunk gibi oyunlarda saçlar piksel piksel görünüyor ve çok san sıkıcı. Grafikleri optimize ayarlara ayarladım. High gibi geneli. (oyun orijinal)

1080p oynuyorum, işlemcim AMD 5600, ekran kartım Radeon 6700.

Monitörde sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü FSR açmadığımda bu sorun olmuyor. FSR açmazsam da bu kez de FPS yarı yarıya 50 civarına düşüyor. FSR kalite modunda açsam bile saçlar bozuk görünüyor.

Başka bir başlıkta "NVIDIA Denetim Masası ayarlarını 3D uygulmasının karar vermesine izin ver olarak değiştirince sorun ortadan kalktı." yazılmış. Belki küçük bir detayı atlıyorumdur çünkü GPU ve işlemcinin oyun için yeterli olduğunu biliyorum. Dediğim gibi FSR kapalıyken bu sorun yok. AMD Adrenalin ayarları veya başka ayarlardan ne yapmak lazım, yardımcı olan olursa çok sevinirim.

Aynı sorun bende de vardı RX560 kullanıyorum FSR berbat bir teknoloji DLSS'in yanında bayağı kötü kalıyor bende çözümünü bulamadım mümkünse FSR'dan uzak dur

teşekkürler arkadaşlar.

görünüşe göre fsr kapayıp 50 fps civarı oynayacağım. yabancı forumları kurcalayım biraz, başka bir çözüm bulursam yazarım.

FSR kapattım. YouTube'daki en güncel optimizasyon videosu ayarlarını yaptım. Resolution Scale ayarını da X1.25'e çekince sanki grafikler daha da iyi görünmeye başladı. Biraz daha kurcalayıp yazarım.

Radeon Adrenalin'den sharpening açık, bunun dışında sorun yaşayanlar veya çözüm önerisi olanlar yazabilir :)

nvidia dsr ile çözünürlüğü 4k yapınca grafik sorunları düzeliyormuş ama ben radeon kullanıyorum.

o zaman amd adrenalin'den rsr açıp deneyim diyorum. bu konuda tecrübesi olan varsa yazabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı