Çözüldü RDR2 "error GFX state" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Oyunda açık dünyada dolaşırken hiçbir şekilde hata çıkmıyor. Lakin ne zaman ana göreve girsem tam ortasındaki sinematikte ekrana siyah kutucuklar çıkıyor. Sonra da oyunun sesleri gelirken ekran donuyor ve "error GFX state. Please reboot Game" tarzında hata çıkıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. Bu sadece tek bir görevde değil birçok görevde oluyor.
- Performans modunda kullandım. Düzelmedi.
- Belgeler>rockstar games>rdr2>settings içindeki sga dosyalarını sildim. Düzelmedi.
- Oyunda tüm grafik ayarlarını denedim. Vulkan ve lowest yapınca görevler oynanıyor. Ama bu sorunun çözümü olmazmalı.
- Windows 21H1'den 20H2'ye geçtim. Sorun düzelmeyince geri yükselttim.

Lütfen bana yardımcı olun.

Sistemim;
* MX130 2 GB GDDR5.
* i5 1035G1.
* 16 GB RAM DDR4 2666 MHz.

Ayrıca belirtmemde fayda var. Oyunun ilk zamanlarında böyle bir problemim yoktu. 50. saat sonucunda ortaya çıktı.
Ekran kartı sürücümden şüpheleniyorum. 471.11'e güncelledikten sonra bu sorun ortaya çıktı diye hatırlıyorum.

Çözüm
Nerdeyse tüm yöntemleri denedim. Çıldırmak üzereyim. 60 saat oyadığımda problem yoktu. Şimdiyse her görev sinematiğinde bu hatayı veriyor.
- Ekran kartı sürücümü DDU ile kaldırıp eski sürüm kurdum. Sorun devam etti
- Windows güncellemelerini kaldırdım. Sorun devam etti
- Oyunda grafik ayarlarımı lowest yaptım. DX12'den Vulkana geçtim. görevler oynanabilir oldu ama böylede oyunun tadı çıkmayacak.
- SGA dosyalarını sildim. Fayda etmedi.

Lütfen yardım edin, gerçekten oyunlardan soğumak üzereyim. Sabah akşam bu sorun üzerinde uğraşıyorum. Bir çözümü olması gerek.

Yenilik:
Sonunda sorunu düzelttim gibi... DX12'den Vulkana geçince problemim bir nevi çözüldü gibi. Ama bu seferde önceden yaşamış olduğum "kalabalık yerlerde oluşan doku bozulmaları/pop-upları" problemini yaşamaya başladım.
Bende mecburen orta yolu bulmak adına şöyle birşey hazırladım;
- İki adet settings.xml dosyam var. Birisi Vulkan. Ana görev yapmak istediğimde bunu kullanıyorum. Bir tanede DX12'li grafik ayar dosyam var. Onunlada açık dünya eventleri/dağ-bayır kır dolaşmak için kullanıyorum. Oyunda geçirdiğim 60 saatin ardından böylesine saçma bir hata yüzünden oyun zevkimin bozulması her ne kadar üzücü olsa da oyunu bitirene kadar bu şekil devam etmekten başka çarem yok.
Nerdeyse tüm yöntemleri denedim. Çıldırmak üzereyim. 60 saat oyadığımda problem yoktu. Şimdiyse her görev sinematiğinde bu hatayı veriyor.
- Ekran kartı sürücümü DDU ile kaldırıp eski sürüm kurdum. Sorun devam etti
- Windows güncellemelerini kaldırdım. Sorun devam etti
- Oyunda grafik ayarlarımı lowest yaptım. DX12'den Vulkana geçtim. görevler oynanabilir oldu ama böylede oyunun tadı çıkmayacak.
- SGA dosyalarını sildim. Fayda etmedi.

Lütfen yardım edin, gerçekten oyunlardan soğumak üzereyim. Sabah akşam bu sorun üzerinde uğraşıyorum. Bir çözümü olması gerek.

Yenilik:
Sonunda sorunu düzelttim gibi... DX12'den Vulkana geçince problemim bir nevi çözüldü gibi. Ama bu seferde önceden yaşamış olduğum "kalabalık yerlerde oluşan doku bozulmaları/pop-upları" problemini yaşamaya başladım.
Bende mecburen orta yolu bulmak adına şöyle birşey hazırladım;
- İki adet settings.xml dosyam var. Birisi Vulkan. Ana görev yapmak istediğimde bunu kullanıyorum. Bir tanede DX12'li grafik ayar dosyam var. Onunlada açık dünya eventleri/dağ-bayır kır dolaşmak için kullanıyorum. Oyunda geçirdiğim 60 saatin ardından böylesine saçma bir hata yüzünden oyun zevkimin bozulması her ne kadar üzücü olsa da oyunu bitirene kadar bu şekil devam etmekten başka çarem yok.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı