Çözüldü RDR2 "Game is running Low on video Memory" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdllh11

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar oyun oynarken sol üstte bu hatayı alıyorum. Herhangi bir takılma yok, çözüm için de Vulkan yerine DirectX12 yapın demişler fakat DirectX12 yaparken oyun acayip kasıyor, ayarları dahi kaydedemiyorum, kaydetsem bile oyun yükleme ekranında aşırı uzun bekliyor. Şimdiden teşekkür ederim.

8 GB RAM.
RTX 3050 Ti.
i5-12500 h

Çözüm
Laptop kullanıyorsunuz.
VRAM ile alakalı bir sorun muhtemelen. Oyunu RTX 3050 Ti ile çalıştırmıyor olabilirsiniz. Arama kısmına "Grafik ayarları" yazın ve RDR2'yi bulup, seçenekler deyin.

1703766238962.png

Sizde RTX 350 Ti seçili olsun. Sonra da kaydedip o şekilde deneyin.
Hatada yazana göre ekran kartınızın VRAM'i düşük sanırsam ondan böyle bir hata veriyor. Eğer bir sorun yoksa ve bu mesajı alıyorsanız oyun içinde şu modu kurarak o hata mesajını kaldırabilirsiniz:

Laptop kullanıyorsunuz.
VRAM ile alakalı bir sorun muhtemelen. Oyunu RTX 3050 Ti ile çalıştırmıyor olabilirsiniz. Arama kısmına "Grafik ayarları" yazın ve RDR2'yi bulup, seçenekler deyin.

1703766238962.png

Çözüm
Laptop kullanıyorsunuz.
VRAM ile alakalı bir sorun muhtemelen. Oyunu RTX 3050 Ti ile çalıştırmıyor olabilirsiniz. Arama kısmına "grafik ayarları" yazın ve RDR2'yi bulup, seçenekler deyin.

Eki Görüntüle 2066929

Teşekkürler deneyeceğim.

Aynı sorunu yaşayan çok oldu. Vulkan'dan DX12'ye alınca bir daha yaşamadım bu sorunu. (RX 6500 XT 4 GB)

DX12'ye almayı denedim ama o zaman çok kasıyor nedense.

Texture Quality'i ultradan High'a alınca düzeldi, uyarı vermiyor artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı