RDR2 i5 10200H yüksek CPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
1650 Ti
İşlemci
i5 10200H
Sistemim GTX 1650 Ti i5 10200H 8 GB RAM, Siz yazmadan ben yazayım arkadaşlar, bios/bütün driverlar güncel durumda. Sil/tekrar yükle yazmayın. Hangi oyun olursa olsun kasarak oynuyorum sürekli. Harici monitör takıp, direk GTX 1650 Ti üzerinden de görüntü alıp deneyebiliyorum. İşlemci hızımı bilerek kıstım, kısmasam 90 derecelere kadar çıkıyor çünkü. Normal hali 4.2GHz'de çalışsa dahi CPU kullanımı yine sabit %90 ve üzeri. Ayarlar Ultra olsun, en düşük olsun, CPU kullanımı sabit %90 üzeri, NIS özelliği açıyorum o bile etki etmiyor. DirectX 12 alınca, FPS bu sefer yerle bir oluyor. Korsan RDR2 kullanırken bu kadar FPS düşmüyordu, Save'yı alıp, Steam'den aldım oyunu bu sefer. RDR2 optimize ayarlarda yaptım sonuç nafile. Tek slot RAM diyeceğim ama, CPU ile fazla alakasıda yok gibime geliyor. Altada bir ekran görüntüsü bırakıyorum. Resmide hızlı resimden yüklüyorum, boyutu aşıyor yoksa.

rdr2 cpu-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1675245042441.png

@UgurUyar son durum böyle hocam. Savaş büyüklüğünü 1000 yaptım. toplamda 2 bin asker var. Savaş büyüklünü 200 yaptığımda ise böyle oluyor.
1675245211083.png

Ayarlardarda böyle oluyor.
1675245234221.png

Online'da ekran kartının çoğunu kullanıp güzel fps veriyor.
1675245678495.png

Son düzenleme:
Şu anda müsaitsen bir tane düello sunucusuna geçip beni bekler misin boş bir sunucuda ? Ben de katılayım aynı ortamda bakalım.
Şuan pc'de değilim, emniyete gideceğim, akşama doğru eve geçince burdan yazarım size hocam.
Edit;Nadirde olsa, bilgisayar ara sıra uzun kesikli bip sesi çıkartıyor. Bu durumda ya ekran kartı yada cpu'un fanı maks devirde dönüyor. Pc'yi kapatana kadar susmuyor ayrıca. Anakart yada bazı parçalarında sorun var, garantisi bitmeden teknik servise göndersem mi göndermesem mi karamsızlıkta kaldım. Bazılarını p*ç ediyorlar, bazılarıda sağlam alıyor cihazı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı