RDR2 karakter saçı pikselleşiyor

mbatuhanbolat06

Hectopat
Merhaba RDR2'yi 1080p Ultra ayarlarda DLSS performans ayarlarında akıcı şekilde oynuyorum. Fakat at kuyruğu, yelesi ve karakter saçlarında pikselleşmeler oluyor ve rahatsız ediyor bu durum. Yapılması gereken ayar var mıdır bununla ilgili?

Bu durum tam olarak DLSS ayarından kaynaklanıyor. Aynı şekil FSR için de aynısı geçerli. DLSS'i kalite moduna çekip öyle deneyin, büyük ihtimalle sorun ortadan kalkar. Eğer kalite modu fps'i çok düşürürse dengeli modda da deneyin derim. Eğer tüm modlarda da dediğiniz pikselleşme varsa DLSS'i kapatın.

Bu durum tam olarak DLSS ayarından kaynaklanıyor. Aynı şekil FSR için de aynısı geçerli. DLSS'i kalite moduna çekip öyle deneyin, büyük ihtimalle sorun ortadan kalkar. Eğer kalite modu fps'i çok düşürürse dengeli modda da deneyin derim. Eğer tüm modlarda da dediğiniz pikselleşme varsa DLSS'i kapatın.
Yanlış yazmışım dlss zaten kalitede

DLSS'yi performansta kullanma madara eder grafikleri ki etmiş.
Kalitede zaten yanlış yazmışım ben

Bu sorun Dlss'ten kaynaklı, Rdr2'de DLSS kullanınca böyle oluyor. Fsr kullanabiliyorsanız onu kullanın fsr keskinleştirmesini düşürüp.

Vulkan da mı? Eğer öyle ise değiştir onu. Yeniden başlat.
Vulkan'dan kaynaklı olabilir mi ? Öyleyse DirectX 12 yapar denerim

Bu sorun Dlss'ten kaynaklı, Rdr2'de DLSS kullanınca böyle oluyor. Fsr kullanabiliyorsanız onu kullanın fsr keskinleştirmesini düşürüp.
FSR seçeneği mevcut . Tam ayarı ne olmalı bu piksel görüntünün kaybolması için

Vulkan'dan kaynaklı olabilir mi ? Öyleyse DirectX 12 yapar denerim

FSR seçeneği mevcut . Tam ayarı ne olmalı bu piksel görüntünün kaybolması için
Ben göz zevkime göre oyunun normal keskinliğini 30/100 yapmıştım, Fsr'ın keskinliğini ise bayağı bi düşürmüştüm ama kapatmamıştım. Dlss'ten daha güzel gözüküyor ve fps açısından pek bir fark olmuyor.

Ben göz zevkime göre oyunun normal keskinliğini 30/100 yapmıştım, Fsr'ın keskinliğini ise bayağı bi düşürmüştüm ama kapatmamıştım. Dlss'ten daha güzel gözüküyor ve fps açısından pek bir fark olmuyor.
Ve bence oyunda bazı ayarları kısıp dlss açmadan oynayın. Bir yerden sonra dlss ve fsr'ı kapatmıştım gözüm şenlenmişti.

Geri
Yukarı