RDR2 RX 6700 sistemde 40 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Her şey ultrada. Normal ayarlar, Advanced ayarlar kapalı zaten. Normal ayarları ultraya alamayacaksam niye böyle bir sistem satın aldım ki zaten? Su kalitesi falan Ultra yani, doku kalitesi falan.

Stok fan mevcut. Sıcaklık zaten 50'yi geçmiyor oyunda. CPU frekansı 2.1GHz'da çalışıyor, istese de ısınamaz. Turbo Boost'u nasıl açarız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4:00'dan itibaren açın bayağı boş yapmış çünkü açtıktan sonra gerisini izlemenize gerek yok.

Hocam değerlere MSI Afterburner'dan mı bakıyorsunuz. Başka yerler yanlış gösterir hem FPS'i hem CPU kullanımını.
AMD Driver'in kendi katman kısmından bakıyorum. Yanlış olmasına imkan yok. Last Of Us'da bile CPU değerleri bu kadar kötü değil. Optimizasyon özürlüsü oyunda bile 60 üstü görürken ultrada, RDR 2 gibi bir oyunda 40 FPS'yi geçmemesi normal değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4:00'dan itibaren açın bayağı boş yapmış çünkü açtıktan sonra gerisini izlemenize gerek yok.
Zaten yüksek performansta bilgisayar direkt. Görev yöneticisinde de hız kısmı 3.90 - 4.0 arasında geziyor ama oyunda 2.1GHz. Anlamıyorum gerçekten. Ekran kartı dediğim gibi full kullanıyor ve clock değerleri normal 2300MHz değerlerinde. Sorunun işlemci tarafında olması lazım ama nasıl kullanımıyla beraber frekansını oyun içerisinde arttıracağımı bilmiyorum.

AMD Driver'in kendi katman kısmından bakıyorum. Yanlış olmasına imkan yok. Last of Us'da bile CPU değerleri bu kadar kötü değil. Optimizasyon özürlüsü oyunda bile 60 üstü görürken ultrada, RDR 2 gibi bir oyunda 40 FPS'yi geçmemesi normal değil.

Zaten yüksek performansta bilgisayar direkt. Görev yöneticisinde de hız kısmı 3.90 - 4.0 arasında geziyor ama oyunda 2.1GHz. Anlamıyorum gerçekten. Ekran kartı dediğim gibi Full kullanıyor ve clock değerleri normal 2300MHz değerlerinde. Sorunun işlemci tarafında olması lazım ama nasıl kullanımıyla beraber frekansını oyun içerisinde arttıracağımı bilmiyorum.

Oyunda akıcı hissediyorsanız sıkıntı yok yazılımın sıkıntılı olması normal. WHQL onaylı sürümde olduğunuzdan emin olun ve mümkünse testleri Afterburner ile tekrar yapın.

Oyunda akıcı hissediyorsanız sıkıntı yok yazılımın sıkıntılı olması normal. WHQL onaylı sürümde olduğunuzdan emin olun ve mümkünse testleri Afterburner ile tekrar yapın.
WHQL onaylı driverdayım, 60Hz bir monitör kullanıyorum ve akıcı olmadığını hissedebiliyorum. Yani 40FPS olduğunu hissettiriyor.

Garip bir şekilde oyunu kapatıp açınca düzeldi. Şu anda her şey ultrada 60 70 arasında oynuyorum. Güzel akıyor ama CPU frekansı hala 2.2 GHz sabit, belki onu yükseltsem çok daha yüksek FPS değerlerine ulaşabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı