React yeterliliğini sınayacak proje önerisi

BreaKSooN05

Kilopat
Blog sitesi yaptım.
JSON server ile etkileşimli aktif olarak yazı paylaşıp, editleyip ve silebiliyorum.

Alışveriş sepeti uygulaması yaptım.
Yine JSON server üzerinden çalıştım. Ürün ekle, çıkar sil gibi işlemlerin yanı sıra sepete ürünü sepete ekletiyorum.

Şu ana kadar hiç gerçek bir veri-tabanı kullanmadım. Bir profil ile girip sadece profile göre işlem yaptırmak gibi şeyler yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Blog sitesi yaptım.
JSON server ile etkileşimli aktif olarak yazı paylaşıp, editleyip ve silebiliyorum.

Alışveriş sepeti uygulaması yaptım.
Yine JSON server üzerinden çalıştım. Ürün ekle, çıkar sil gibi işlemlerin yanı sıra sepete ürünü sepete ekletiyorum.

Şu ana kadar hiç gerçek bir veri-tabanı kullanmadım. Bir profil ile girip sadece profile göre işlem yaptırmak gibi şeyler yapmadım.
Sign Up mantığı yapa bilirsin forget password`da yapa bilirsin aynı anda.

- Excalidraw.com: HTML5 Canvas elementini çok iyi anlayacağını umuyorum. Ayrıca UI kısmında müthiş bir deneyim katacaktır.
- E-Ticaret: Multipaging yapısını çok iyi anlayacaksın. Ayrıca server side rendering (ssr) yapmanı ve bunun içinde Next veya Remix kullanmanı öneririm. Bu sayede SSR nedir ne işe yarıyor bilgi sahibi olacaksın.
- NextUI.org-mui.com: Kendi UI kütüphaneni oluşturmayı deneyebilirsin. Dinamik yapıları, genel düşünmeyi ve TypeScript veya Flow da gelişeceksin.
- playcode.io-jsfiddle.net: Rendering, page splitting işlemlerini daha iyi anlayacaksın.
- Whatsapp tarzı chat app geliştirmeyi deneyebilirsin. Node.js ve Socket.io konularında bilgi sahibi olursun.
- Admin Panel Template geliştirebilirsin
- Micro frontend araştırabilirsin.
- Portfolyo sitesi oluşturabilirsin.
- Netflix benzeri film platformu geliştirebilirsin.
- Youtube gibi video platform veya Spotify gibi muzik platformu geliştirebilirsin.
- Postman benzeri API test platformu-servisi de geliştirmeyi deneyebilirsin.

Çok fazla şey yapılabilir.

Birkaç öneride bulunayım.
- Git kullan. Gerçek uygulama geliştiriyor gibi adım adım tüm her şeyini kullan. Commitleri düzgün at, branch oluştur Pull Request at sonra merge et. Bu sürede bir ekip arkadaşı bulursan code review gibi işlemlere de girebilirsiniz.
- Linkedin kullan. Yaptığın projeleri Github'a at ve README dosyasını çok güzel bir şekilde ne yaptığını yaz. Sonra herhangi bir serviste deploy et ve linki ile birlikte linkedinde paylaş.
- Sadece kendi projelerine değil, başka açık kaynak projelere göz at, issue oluşturabilirsin, forklayıp geliştirip PR da atabilirsin.
- Ne yapacağım diye çok fazla düşünme. Öğrenme aşamasında aklına gelen tüm siteleri yapabilirsin. Yeterki yap ve kendini geliştir.
- Siteleri klonla :d
- Portfolyo siteni oluştur ve yaptıklarını burada paylaş.
- TypeScript ve Functional Component kullan.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı