Reallocated sector count sorunu

Rawenta

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım sürekli dosyaları siliyordu. Bazen Windows dosyaları da siliniyor PC otomatik onarıma gidiyordu. Format atıyordum yine aynısı oluyordu. Ben de HDD bozulmasından şüphelendim ve HDD Tune indirdim. Reallocated sector count uyarısı verdi. Başka programlar indirdim onlar da aynı hatayı verdi. Aşağıya screen shotları atacağım bakıp durum ne kadar vahim ve ne yapmam gerekiyor bana bilgi verebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• reallocated sector count hddtune.png
    reallocated sector count hddtune.png
    61,9 KB · Görüntüleme: 150
  • sector count 2.png
    sector count 2.png
    20 KB · Görüntüleme: 151
  • sector count 3.png
    sector count 3.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım sürekli dosyaları siliyordu. Bazen Windows dosyaları da siliniyor PC otomatik onarıma gidiyordu. Format atıyordum yine aynısı oluyordu. Ben de HDD bozulmasından şüphelendim ve HDD Tune indirdim. Reallocated sector count uyarısı verdi. Başka programlar indirdim onlar da aynı hatayı verdi. Aşağıya screen shotları atacağım bakıp durum ne kadar vahim ve ne yapmam gerekiyor bana bilgi verebilir misiniz?
Harddisk'in tamiri mümkün değil önemli bilgilerinizi acilen yedeklemenizi öneririm.

Diskte bad sector var.
Az sayıda olsaydı bir program önerebilirdim ama ben olsam o diski kullanmam.

Geri
Yukarı