Realtek Audio Console "bu uygulama açılamıyor" hatası

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
RAM
1x8GB RAM
Ekran kartı
GTX 1650 GGDR5 4GB (Mobile)
İşlemci
i7 9750H
Merhabalar,
Realtek Audio Console açılamıyor hatası ile karşılaşıyorum. Haliyle taktığım kulaklığı çıkardığımda ses gidiyor, hoparlör üzerinden dinlemek zorunda kalıyorum. Bilgisayarı kapatıp açana kadar durum böyle oluyor. Jakı taktığımda şu hata ile karşılaşıyorum:

1647801424966.png

Denediklerim:

1. Güncel sürücüyü yüklemek (ilginç bir şekilde yüklenmedi, readme dosyasında dendiği gibi InstallPackage.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırdım ama hala eski sürüm.)
  2. Realtek Audio Console'u silip tekrar yüklemek.
  3. Aygıt Yöneticisi'nden Realtek aygıtını kaldırmak ve donanım değişikliklerini taramak. (Kaldırdım ancak bilgisayarı yeniden başlattığımda tekrardan oradaydı. Hiçbir şey değişmedi.)
Hiçbiri işe yaramadı maalesef. Son iki günümü bu hatanın çözümünü aramakla geçirdim. Buradan da yasaklıydım, sorun oldu epey benim için. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Ses sürücüsünü Güvenli Mod'da DDU ile kaldırın.
"Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal" Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
Daha sonra ise rehbere göre Windows Update'in kurmasını engelleyip deneyin.

Üretici sayfasında bulunan sürücüyü denediniz mi?

Denedim. Hem ASUS'un bu laptopun altında verdiği sürücüyü denedim hem de Realtek'in sitesindekini denedim.

Ses sürücüsünü Güvenli Mod'da DDU ile kaldırın.
"Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal" Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
Daha sonra ise rehbere göre Windows Update'in kurmasını engelleyip deneyin.

Bunu yaparken dönülmeyecek bir zarar verme şansım var mıdır acaba hocam? Sistem geri yükleme noktası oluşturmayı düşünmüyorum çünkü.

Denedim. Hem ASUS'un bu laptopun altında verdiği sürücüyü denedim hem de Realtek'in sitesindekini denedim.

Bunu yaparken dönülmeyecek bir zarar verme şansım var mıdır acaba hocam? Sistem geri yükleme noktası oluşturmayı düşünmüyorum çünkü.
Hayır hocam. Zarar vermez. Rehberdeki programı indirip engelleyin.
Geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Size kalmış bir durum. Başka bir şey için de gerekebilir.

Hayır hocam. Zarar vermez. Rehberdeki programı indirip engelleyin.
Geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Size kalmış bir durum. Başka bir şey için de gerekebilir.

Windows güncellemesinden sonra oldu bu durum. Windows'un sürücülerimi bozan ikinci güncellemesi oldu bu. İlkinde touchpad gitmişti. Tam da proje dönemime denk geldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bir yerde sorun yaşarsam yine izninizle bir rahatsız ederim artık :D

Elbette hocam. Yardımcı olmaya çalışırım. Rehberdeki program ile istediğiniz güncellemeyi engelleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı