Realtek Audio Virtual Surround açılmıyor

Pxn

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Windows 10 Home Single kullanıyorum. Normalde Windows Virtual Surround kullanıyordum, anakart değiştirince bu ayar yok oldu.

reas.PNG

Not: Anakart değişimi sonrası temiz kurulum yaptım.
(Görüntüdeki gelişmiş ayarlar menüsünden açıyordum ayarı ve 7.1 etkindi).
Realtek Audio Controller'den açıyorum ama işe yaramıyor, değişim yok fark yok 7.1,5.1, 4 Channel, stereo vs. hepsini denedim ama Virtual ses vermiyor.
Lütfen ücretsiz sanal Surround programları önermeyin.

raew.PNG

Son düzenleme:
Windows 10 Home Single kullanıyorum. Normalde Windows Virtual Surround kullanıyordum, anakart değiştirince bu ayar yok oldu.

Eki Görüntüle 1114014

(Görüntüdeki gelişmiş ayarlar menüsünden açıyordum ayarı ve 7.1 etkindi).
Realtek Audio Controller'den açıyorum ama işe yaramıyor, değişim yok fark yok 7.1,5.1, 4 Channel, stereo vs. hepsini denedim ama Virtual ses vermiyor.
Lütfen ücretsiz sanal Surround programları önermeyin.

Eki Görüntüle 1114015

Anakarta dahili ses kartı Realtek mi?

B450M S2H kullanıyorum, Gigabyte'nin kendi sitesinden anakarta ait olan ses sürücüsünü indirdim.

Ekran Alıntısı.PNG

Galiba eski anakartta Realtek HD Audio varmış. Ama bunda Realtek HD yok. O yüzden artık bahsettiğiniz özelliği kullanamayabilirsiniz. :(

Bunda Realtek yok derken neden bahsediyorsun? B450M S2H'da Realtek ALC889 var, ve büyük ihtimal ile neden bahsettiğimi bile anlamıyorsun.
Sorunum Virtual sorround ile ilgili olduğunu söylüyorum sen bana bunda Realtek yok diyorsun, lütfen çözemeyeceğin ya da yardımcı olamayacağın konulara spam yapar gibi mesaj yazmayı kes.
Burada yardıma ihtiyacım var Virtual sorunu yaşıyorum diyorum, belki de bu sorunu yaşayacak olan başka insanları da bilgilendiririm diyorum, gelip burada dalga geçer gibi "artık bahsettiğiniz özelliği kullanamayabilirsiniz" diyorsun. Sanallaştırma teknolojisinden haberin bile olmadığını varsayıyorum.

Bunda Realtek yok derken neden bahsediyorsun? B450M S2H'da Realtek ALC889 var, ve büyük ihtimal ile neden bahsettiğimi bile anlamıyorsun.
Sorunum Virtual sorround ile ilgili olduğunu söylüyorum sen bana bunda Realtek yok diyorsun, lütfen çözemeyeceğin ya da yardımcı olamayacağın konulara spam yapar gibi mesaj yazmayı kes.
Burada yardıma ihtiyacım var Virtual sorunu yaşıyorum diyorum, belki de bu sorunu yaşayacak olan başka insanları da bilgilendiririm diyorum, gelip burada dalga geçer gibi "artık bahsettiğiniz özelliği kullanamayabilirsiniz" diyorsun. Sanallaştırma teknolojisinden haberin bile olmadığını varsayıyorum.

Realtek HD Audio yok dedim. Realtek yok demedim. Dediğin özellik yanlış hatırlamıyorsam sadece HD Audio'da olacak. Bu yüzden başka programdan başka yol yok gibi

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı