Realtek HD Audio çalışmıyor

İsmailyk

Hectopat
Bu sorunun başlangıcı konu başlığında söylediğim gibi. Driver kurulumu yapsam da bir türlü yükleyemedim. Sorunum şöyle; kulaklığım çalışıyor, fakat bazı sesleri alamıyorum. Mesela Instagram'da bazı postların sesleri gelmiyor. YouTube'da bazı videoların sesi gelmiyor. Mikrofon hiçbir türlü çalışmıyor. Şöyle ki oyunlarda mikrofonu açtığım zaman benim sesim değil de bilgisayarın sesi gidiyor. Mesela müzik açıksa o ses gidiyor. Dış sesi değil de PC sesini algılıyor. Bir de kulaklık çıkışını kasanın ön tarafına değil de arka tarafına takınca çalışıyor. Anakartımın sitesinden Driver'ları kurduğum halde devam ediyor sorunum.
Anakart: ASUS Prime B450M-K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realthek uygulamasında, jak saptamasını engelle diye bir bölüm var bu ayar açık mı?

Realthek uygulamasında, jak saptamasını engelle diye bir bölüm var bu ayar açık mı?
"Aygıt takılı iken Jak saptamasını etkinleştir" Böyle bir seçenek var açık durumda.
Realtek Audio Console den açıyorum.
Kapalı hale getirince sorunum düzeldi sağolasın. Fakat şimdi de kulaklığa ses geliyor, ama değişik geliyor. Yani boğuk gibi. Steelseries engine uygulamasını kurdum düzelir diye. Ama uygulama realtek de gözükmüyor.
1589702013396.png

Kulaklık çalışıyor, fakat arada bir ses gidiyor. Soldaki hoparlör yazan şey gidince ses gidiyor. Çalma aygıtı yazan yerde 2. seçeneği işaretleyip tekrar 1. seçeneği işaretleyince hoparlör yazısı tekrar geliyor, ses de geliyor. Realtek Digital Output yazan şeyden ses gelmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı