Realtek HD Audio driver kurulmuyor

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın.
Daha sonra ses sürücünüzü DDU ile kaldırın ve tekrar yükleyip deneyin.
Varsayılan olarak seçili olması da gerekli.

İsteğe bağlı güncelleştirmeler kısmına tıklayıp hepsini güncelleyin. Ayrıca görev yöneticisinde hoparlör yazan kısma tıklayıp güncelleştirmeleri denetleyin. Yüklenmiş aslında sürücü, hoparlörü nasıl takıyorsunuz?

Hocam dediklerinizi yaptım tekrar yüklemeden ses alabildim bilgisayardan ama.

Denetim masasında önceden Realtek uygulamasına erişebiliyordum ama artık gözükmüyor yüklü olmasına rağmen şu an tekrar yüklemektende korkuyorum çok yordu çünkü beni kapatıp açtım iki defa sıkıntısız ses veriyor.

Hocam her şey doğru şekilde takılı dediklerini yaptım yener999'un dedikleriyle ses alabildim ama uygulamasına erişemiyorum.

Şimdi indirin Realtek HD Audio sürücüsünü. Fakat çalışıyor ise indirmeyin.

Tamamdır hocam. Windows kurmuş. Realtek olmadığı için konsolu açılmıyor. Microsoft Store üzerinden de alabilirsiniz. Realtek Audio Control yazın çıkar.

Tamamdır hocam. Windows kurmuş. Realtek olmadığı için konsolu açılmıyor. Microsoft Store üzerinden de alabilirsiniz. Realtek Audio Control yazın çıkar.

İnmiyor maalesef internet bağlantımda bir sorun yok başka indirebiliceğim ses kontrolcü uygulaması yok mu acaba?

Anakartın sitesinden Realtek yükleyip deneyin. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Anakartın sitesinden Realtek yükleyip deneyin. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Olmadı her şey başa döndü tekrar hocam dediklerinizi tekrar yapıp uğraşmayacağım. Teşekkür ediyorum muhtemelen kronik bir sorun çoğu B450 anakart sahiplerinde bu sorunu gördüm müsait olduğumda servise göndereceğim.

Anladım hocam. DDU işlemini yapıp ses alınca kalsın o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…