Realtek HD Audio Manager açılmıyor

Samet11

Centipat
Sabahtan beri bununla uğraşıyorum artık kafayı yemek üzereyim. Realtek HD bir türlü açamadım bilgisayarımda her yolu denedim olmuyor.
Bilgisayarım Excalibur laptop tek jak girişi var bu jak girişini sadece harici mikrofon olarak kullanacağım bundan dolayı sabahtan beri bu Realtek HD'yi açmakla uğraşıyorum fakat bir türlü beceremedim. Driverı birçok kaynaktan silip kurdum ne yaptıysam olmadı.
aaa.PNG
Yüklü gözüküyor ama ne yaparsam yapayım açılmıyor bir çok kez driverı tekrar tekrar kurdum...

Son düzenleme:
Aslında başında Realtek Audio Control indirseniz hiç uğraşmanıza gerek kalmazdı. Önce DDU ile ses sürücülerinizi temizleyin.
Sonra kurduğunuz Realtek programlarını temizleyin.
  1. Denetim masası > Program kaldır kısmında Realtek olan programı silin. Eğer bu program yoksa 2. adıma atlayın.
  2. C:\Program Files\RealtekRealtek klasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 3. adıma geçin.
  3. C:\Program Files (x86)\Realtekklasörünü kaldırın. Eğer bu klasör yoksa 4. adıma geçin.
  4. Bunu kurun.

Aslında başında Realtek Audio Control indirseniz hiç uğraşmanıza gerek kalmazdı. Önce DDU ile ses sürücülerinizi temizleyin.
Sonra kurduğunuz Realtek programlarını temizleyin.
ben yüklerken bir hata almıyorum ki sürücü yüklü. Audio control center uygulamasıda yüklü ama oradan değiştirilmiyor analog.
ben yüklerken bir hata almıyorum ki sürücü yüklü. Audio control center uygulamasıda yüklü ama oradan değiştirilmiyor analog.
benim sorunum audio hd uygulmasının gözükmemesi ve açamamam

Sorun yaşıyorsunuz diye değil, sürücüleri temizleyin diye o linki attım. HD Audio Manager programını istiyorsanız bunu kurun. Resmi sürücü olup olmadığı hakkında bilgim yok.
temizleyip tekrar deneyeceğim ama driverları silip bu siteden 9057 sürümünü kurdum gene gözükmüyordu audio hd manager. Şimdi sizin dediğiniz gibi ddu ile silip buradan tekrar kuracağım bakalım olacak mı sabahtan beri kafayı sıyırdım :(
Sorun yaşıyorsunuz diye değil, sürücüleri temizleyin diye o linki attım. HD Audio Manager programını istiyorsanız bunu kurun. Resmi sürücü olup olmadığı hakkında bilgim yok.
Dediklerinizi yaptım bu seferde laptop hoparlöründen ses gelmemeye başladı.. Beni bugün sınıyor bilgisayar. Ayrıca gene gözükmüyor hd audio manager üstüne üstlük laptop hoparlöründen seste kesildi :/

Son düzenleme:

Geri
Yukarı