Realtek HD Audio yöneticisi gözükmüyor

Spade427

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, anakartımın kendi sitesinden driver'ını indirdim. Seste sorun yok, her şey çalışıyor ama programı bulamıyorum. Denetim masasında da yok, arama kısmına da yazıyorum çıkmıyor. 4-5 defa yükleyip tekrar sildim ama yine de olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Windows 10 Pro.
Anakartım: MSI B460M-A PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, anakartımın kendi sitesinden driver'ını indirdim. Seste sorun yok, her şey çalışıyor ama programı bulamıyorum. Denetim masasında da yok, arama kısmına da yazıyorum çıkmıyor. 4-5 defa yükleyip tekrar sildim ama yine de olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Windows 10 Pro.
Anakartım: MSI B460M-A PRO.
Benim Realtek driverda da aynısı oluşmuş idi. 8.1 ve 7'de böyle bir sorun bulunmamakta.

Hocam denetim masasında gözükmüyor sa ben de aynı sorunu şöyle çözmüştim:

Aygıt yöneticisine girip ses ve oyun denetleyicileri gibisinden bir sekme var ona basın ve Realtek Audio drivere sağ tıklayıp cihazdan kaldır deyin. Daha sonra reset atıp anakartın sitesinden indirdiğiniz driverları kurun. Sorun çözülecektir.

Hocam denetim masasında gözükmüyor sa ben de aynı sorunu şöyle çözmüştim:

Aygıt yöneticisine girip ses ve oyun denetleyicileri gibisinden bir sekme var ona basın ve Realtek Audio drivere sağ tıklayıp cihazdan kaldır deyin. Daha sonra reset atıp anakartın sitesinden indirdiğiniz driverları kurun. Sorun çözülecektir.

Maalesef düzelmedi.

Aygıt yöneticisinde Realtek Audio driver gözüküyor mu şu an kaldırma driver işleminden sonra?

Evet kaldırdıktan sonra tekrar yükledim düzelmedi.

Ekran Alıntısı.PNG

Evet kaldırdıktan sonra tekrar yükledim düzelmedi.

Eki Görüntüle 981989

Ses driveriniz kurulmuş demek ki kaldır yaptıktan sonra otomatik kurulmuş. Siz de manuel olarak kuramamışsınız veya sıkıntı var. Arama kısmına Realtek Audio Console yazarak ses ayarlarınızı yapabilirsiniz. Seste sorun yoksa bence fazla uğraşmaya gerek yok. Belki de güncel sürümü sistem kurmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı