Realtek HD Audio Yöneticisi Nasıl Kaldırılır?

MehmetYP

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: MSI Ventus RTX 2060 12G OC. CPU: Ryzen 5 5600. CPU COOLER: Deepcool AK400 DIGITAL. RAM: HyperX Fury 32GB (2x16) CL18 3600MHz. Motherboard: MSI MAG B550 Tomahawk. SSD: Kingston KC3000 2048GB M.2 . SSD: Kingston A2000 500GB M.2. CASE: Bitfenix Nova Mesh NSE-300-KKGSK-4A.
Meslek
Lazer Kesim Ustası
Windows 7 kullanıyorum. Driver Booster ile bilgisayarımda ki driver'ları güncellemek istemiştim. Ses sorunsuz geliyordu. Güncelleme sonrası ses gelmedi. "Kayıttan yürütme aygıtları"dan baktıktan sonra Realtek HD Audio kurulduğunu gördüm. Biraz araştırma yaptım ve bir çok yerde programdan ayarlamalar verilmişti ama bende konsol yeri yok arama yerine Realtek yazdığım zaman hiçbir şey gelmiyor.
Bu lanet şeyi nasıl kaldırabilirim? Saatlerdir çalışan hoparlörden ses gelmiyor, ne yaptıysam ne ettiysem ses gelmiyor.

Selamlar MehmetYP,

(Driver Booster programında "Ses Hatası Düzelt" veya benzeri bir kısım olmalı, önce onu deneyin. Bir sonuç alamazsanız aşağıda kendi fikrimi paylaştım.)

Bu hata bu programı kullanan bilgisayar kullanıcılarının başına gelmekte. Sebebi ise şu;
Bilgisayarınızı hali hazırda kullanabiliyorken Driver Booster'i indirip güncellemeler için tarama başlattığınız zaman bazen zaten var olan güncellemeleri görmeyip veya yoksayıp tekrardan güncellemeyi indirmesi. Bu hangi güncelleme için olursa olsun performans düşüşleri veya kullanım sorunları ortaya çıkarabiliyor.

Ufak bir hatırlatma;
Program eğer ki ücret verilip alınmadıysa "yasa dışı" yollar ile elde edildiyse bu sorun olağandır. Zira öğrendiğim kadarıyla kod'un bir den fazla bilgisayar da kullanımı anlık bilgisayar taramasını etkilediği barizdir.

Konu çözüldü.
Eğer aynı sıkıntıya sahip iseniz ;
Başlangıç'a gelin, Çalıştır yazın ve içine msconfig yazın, gelen ekranda başlatma sekmesini açın ve Realtek'i devre dışı bırakın.

Geri
Yukarı