Realtek High Definition Audio device ve AMD High Definition Audio device birlikte kullanırlı mı?

funchasetr

Kilopat
Daha fazla  
Realtek High Definition Audio device ve AMD High Definition Audio device birlikte kullanırken bir sıkıntı olur mu? B450M Mortar anakarta sahibim.

Dosya Ekleri

• dsa.PNG
    dsa.PNG
    11 KB · Görüntüleme: 31
Ne sorduğunu anlamadım ama AMD HD, Displayport/HDMI üzerinden gelen sesi ayarlıyor Realtek ise anakarttaki ses çıkışları üzerindeki sesi ayarlıyor. Birlikte bir sorun yaratmazlar yani.

Hocam şu şekilde anlatayım, normalde bende Realtek High Definition driver yoktu. AMD'nin High Definition driverı vardı. Anakartın sitesinde ses sürücüsünde normalde AMD'nin high definationu olurdu onu kaldırmışlar yerine Realtek HD universal driver eklemişler bendeki sürücü eski diye güncelleyim dedim ve kurdum. Realtek HD universal Driver'da ekolayzer ayarı yok bende eski sürüme dönmek istedim ama bulamadım driverı. Mecbur Realtek high definationu kurdum ekolayzer ayarı olduğu için sebep bu. Bir çakışma vs olur mu diye sormak istemiştim

Hocam şu şekilde anlatayım, normalde bende Realtek High Definition driver yoktu. AMD'nin High Definition driverı vardı. Anakartın sitesinde ses sürücüsünde normalde AMD'nin high definationu olurdu onu kaldırmışlar yerine Realtek HD universal driver eklemişler bendeki sürücü eski diye güncelleyim dedim ve kurdum. Realtek HD universal Driver'da ekolayzer ayarı yok bende eski sürüme dönmek istedim ama bulamadım driverı. Mecbur Realtek high definationu kurdum ekolayzer ayarı olduğu için sebep bu. Bir çakışma vs olur mu diye sormak istemiştim

Çakışma olmaz. Çünkü AMD HD Audio DP veya HDMI ile bağlı olduğu monitör/televizyona ses verir.

Realtek HD Audio jak bağlantısı kullanarak bağladığınız hoparlörle, mikrofonla veya kulaklıkla çalışır.

Ses çıkışı olarak Windows'ta hangisi seçiliyse o çalışacaktır. Çakışma yaşama şansınız yok.

İsimlerinde High Definition Audio yazdığına bakmayın tamamen alakasız iki aygıt olarak çalışacaklar.

Çakışma olmaz. Çünkü AMD HD Audio DP veya HDMI ile bağlı olduğu monitör/televizyona ses verir.

Realtek HD Audio jak bağlantısı kullanarak bağladığınız hoparlörle, mikrofonla veya kulaklıkla çalışır.

Ses çıkışı olarak Windows'ta hangisi seçiliyse o çalışacaktır. Çakışma yaşama şansınız yok.

İsimlerinde High Definition Audio yazdığına bakmayın tamamen alakasız iki aygıt olarak çalışacaklar.

Hocam konu dışı bir soru ekleyeyim. Bilgisayarım elimde olmadığı için hangisi hangisiydi hatırlamıyorum ama bu Windows'ta seçim bende sürekli değişiyor. Cihaz çok düşük ses vererek başlıyor kendim bir başka aygıtı seçip zaten olan aygıta dönme işlemini yapmadan normale dönmüyor bunu sabitlemenin bir yolu yok mu? Hayır anlamadığım şey zaten seçili olan şeyi tekrar seçmiş oluyorum fakat önce bir ondan ona gitme yapmam gerekiyor.

Geri
Yukarı