Çözüldü Realtek High Definition Audio Görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

djgozlerifacali

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/İzmir
Daha fazla  
Merhabalar,

Mikrofonumun kendi ayarlar kısmından bu aygıtı dinle dediğim zaman çalışıyor olarak görüyorum, dinleyebiliyorum. Skype üzerinden ya da herhangi bir mikrofon kullanmam gerektiği yerde sistem mikrofonu görmüyor. Realtek High Definition Audio yüklü. Denetim Masası'nda Donanım ve Ses bölümünde ise Realtek High Definition Audio görünmüyor. Bu sebeple oradan da herhangi bir ayar da yapamıyorum.

Kafayı yemek üzereyim gerçekten. Nasıl düzeltebilirim, mikrofonu nasıl kullanabilirim bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakartım MSI B450M Gaming Plus.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Bu sorunun çözümü ancak bu kadar basit olabilirdi. Tek yapmam gereken gizlilik ve güvenlik ayarlarından uygulamaların mikrofonu kullanmasına izin ver kısmını aktif hale getirmekmiş. Ben iki gün bunun için mi uğraştım diye sordum kendi kendime sürekli. İşte bazen çözüm aklımıza bile gelmeyen ufak ayrıntılarda oluyor. İnsan kendini salak zannediyor :D
Nerden gizlilik ve güvenlik aylarına ulaştınız ? Ben bulamadım.

Aynen gizlilik ve güvenlik ayarlarını bende bulamadım.
Siz nerede buldunuz?
Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Aynen gizlilik ve güvenlik ayarlarını bende bulamadım.
Siz nerede buldunuz?
Cevap verirseniz çok mutlu olurum.
Windows 7'de yok. Sizin sorununuz muhtemelen farklı. Windows 7, 10 yıldan eski, güvenlik güncellemesi almayan bir işletim sistemi olduğundan desteğimiz sona ermiştir. Sisteminiz Windows 10 kaldırmıyorsa 8.1'e geçebilirsiniz. Sorularınız için lütfen kendi konunuzu açınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı