Realtek PCI-e GBE ve Realtek Gaming GBE

polemic

Femtopat
Kullandığım PC'de normal bir şekilde LAN kablosu ile bağlantı gerçekleştirip oyunları sorunsuz düşük pingle oynuyordum. Yeni sistem toplattırdım fakat bu sistemde kabloyu takınca sorunlar çıkıyor. İlk başta takınca "ağ kablosu takılı değil" ve "tanımlanıyor" durumları arasında sürekli değişim gösteriyor denetim masasından bakınca. Video izledim YouTube üzerinden Speed & duplex ayarını değiştirince tanımladı fakat internet bağlantısı yok diyor. Dhcp etkinleşmiyor, IP ayarlamayı otomatik seçince başka bir IP algılıyor ve benim internetimin desteklediği bir IP dışında bir IP olduğu için dhcp etkinleşmiyor. Manuel IP yazınca bağlandı yazıyor internet var gibi gözüküyor fakat tarayıcıda Google bile açılmıyor. Ayrıntılardan bakınca dhcp etkin olmadığını görebiliyorum. Bu arada Driver ismi "Realtek Gaming GBE family Controller" olarak gözüküyor fakat nerede videolara baksam millette "Realtek PCI-e GBE family Controller" olarak gözüküyor. Kabloyu eski sistemde denediğimde sıkıntı çıkarmıyor. Ne yapabilirim? Wi-Fi adapter ile oyun oynanmıyor ping girip çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı