Realtek sürücüsü kurulmuyor

kayra2504

Hectopat
Öncelikle herkese iyi günler dilerim,

Formattan gelen bilgisayarımda VIA HD Audio yüklü ve ben Realtek HD kuramıyorum (Biraz ayrıntılı anlatmaya çalışacağım araştırmama rağmen sorunun ne olduğunu anlayamadım).

Öncelikle gezginler sitesinden setupunu indirip kurdum, bilgisayarı yeniden başlattım değişen hiçbir şey olmadı. Aygıt yöneticisinden varsayılan yapmayı denemek için oraya girdim, fakat aygıt yöneticisinde de VIA'dan başka bir şey gözükmüyordu.

318411-748fcb4c76b6b93a5f506edeecb39d80.jpg

C sürücüsüne girdim 'Realtek' klasörünü bulup oradan açmayı denedim. Orada ise HDA klasörü yoktu. Kaldırıp orjinal sitesinden setup indirdim fakat faydası olmadı.

318412-c35cc8f29b8e08e017400af9b0ebe309.jpg

VIA'yı kaldırmayı denedim fakat onda da ayrı hatalar verdi, aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlattım. Bilgisayar açıldığında hala VIA varsayılan olarak gözüküyordu. Windowsun kendi ses ayarlarından varsayılanı değiştirmeyi denedim fakat yine Realtek gözükmüyordu. Delirmek üzere olduğumdan C sürücüsünde de VIA'ya dair ne varsa sildim. Hala ama hala varsayılan olmaya devam ediyordu sürücü. En son çare olarak Recep abinin INF dosyası ile driver yükleme videosunu çare düşündüm. Fakat bu sefer aygıt yöneticisinde 'Diğer Aygıtlar' yoktu. Tam olarak onun ne olduğunu da bilmediğim ve bu soruna çare bulamadığım için foruma konu açma kararı aldım. Umarım anlatabilmişimdir, ve sorunuma çare bulmama yardımcı olursunuz.

Dosya Ekleri

• aaa.png
    aaa.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 1.279
  • xxx.png
    xxx.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 1.267
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı