Realtek sürücüsü yüklenmeli mi?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
ASRock H110M DGS anakarta sahibim ve herhangi bir ses kartı kullanmıyorum. Bilgisayarı aldığımdan beri herhangi bir ses sürücüsü yüklemedim ve bu yüzden kulaklığımı, hoparlörümü tak çalıştır mantığıyla kullanıyorum. Sizce Realtek sürücüsü yüklenmeli mi? Yüklersem hangi sürümünü yüklemeliyim ve yüklediğimde aldığım ses deneyimi iyileşir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın hangi revizyon? Aygıt yöneticisinden, ses sürücüsünün donanım kimliklerini paylaşıp, ismini söyler misin?
Asrock H110M-DGS R3.0 versiyon. Ses sürücüsü hangisi çözemedim ama yinede atayım bir fotoğraf.
1.png

Süs olsun diye yapılıyor sürücüler zaten, ne gerek var yüklemeye :D MS sürücüsüyle üretici sürücüsü bir olur mu? Windows güncellemesi ile yükenmiş olabilir günceli, yüklenmemişse güncel sürücün hangisi ise onu yükleyeceksin.
Bu uyacaktır.
Yok hocam sürücü özürlüsü değilim merak etmeyin. Bizzat kendi sistemimi toplayıp sıfırdan kurulum yapıp 3 senedir kullanıyorum. Yani ekran kartı sürücüsü falan anlarım ama ses sürücüsü şimdiye kadar hiç aklıma gelmedi daha doğrusu duymadım diyeyim. Dün PUBG de nasıl ses kasılır diye araştırırken tesadüfen denk geldim bu Realtek sürücüsüne ondan sorayım dedim. 🙂

Bu arada dünde yükledim bu Realtek yazılımını ama hiç uymadı. Bilgisayar kulaklığı hoparlör olarak falan tanımaya başladı kaldırdım bende. Yani bunu yüklemeden önce eski sürücüyü falan kaldırmam gerekiyor mu? DDU tarzı bir programı var mı bununda?

Yani bunu yüklemeden önce eski sürücüyü falan kaldırmam gerekiyor mu?
Denetim masasında varsa tabi kaldırman gerekli.
Bu arada dünde yükledim bu Realtek yazılımını ama hiç uymadı. Bilgisayar kulaklığı hoparlör olarak falan tanımaya başladı kaldırdım bende.
Hoparlör görmesi önemli değil, sesi vermesi önemli doğru şekilde.

Denetim masasında Realtek uygulaması yok. Sizin attığınız sürücüyü kurdum yine kulaklığı hoparlör olarak görmeye başladı ve hoparlörümü hiç görmüyor. Ayrıca uygulamanın simgesi falanda gelmedi. Kurulu olduğu yerdeki simgesine tıklıyorum açılmıyor da. Çözemedim ben bu ses sürücü olayını.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı