Realtek USB Wi-Fi bağlantı kopması

Emrepkr

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, Realtek'in ucuz, standart bir USB Wi-Fi'sini kullanıyorum. Devamlı, video izlerken veya internette takılırken bağlantı gidiyor. "başka USB yuvaları dene" önerileri duyar gibiyim. Onları da denedim, USB 3 yuvalarını da denedim ama ne hikmetse bağlantı kopma sorunlarının önüne geçemedim.

Video ya da film izlerken ortadaki yuvarlağın dönüp durduğunu hayal edin. Ufak ama mide bulandıran cinsten.
Modemim ve internet hızım iyi hiçbir sıkıntı yok. Sadece PC de bu sorunu yaşıyorum.
Eski DDR3 sistemimde, anakartımın PCI-e girişi vardı TV kartı, Wi-Fi modülü takmak için.
DDR4 anakartımda sadece ufak bir PCI slot var ne işe yaradığı hakkında herhangi bir fikrim yok.
Ve eski sistemimde kullandığım Wi-Fi kartı gerçekten çok performanslı ve Ping'i olabildiğince düşük tutan bir özelliği vardı. Hala duruyor ama işte takacak yerim yok. Acaba diyorum o ufak PCI slotuna yarısı dışarıda kalacak şekilde taksam çalışır mı veya başka bir sorun olur mu?

Acaba diyorum o ufak PCI slotuna yarısı dışarıda kalacak şekilde taksam çalışır mı veya başka bir sorun olur mu?
Bunu denemeyin bence hocam. Anakarta zarar verebilir.

Windows'un sağladığı sürücü yüklü. Zaten modeli vs yok. Dediğim gibi standart bir basit USB Wi-Fi.
Aygıt kimliği ile sürücü aradınız mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı