Çözüldü "Reboot and select proper boot device" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

calradia

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8 GB 3000MHz, 2 tane takılı
SSD veya HDD modeli
Seagate 1 TB Skyhawk 3,5" 64mb 5900rpm St1000vx005
Ekran kartı
Sapphire AMD Radeon RX 580 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Herkese merhaba öncelikle, umarım konu kategorisini doğru seçmişimdir. SSD arızalandığı için garantiye gönderecektim fakat babam benden habersiz söküp götürmüş, yakın zamanda yaşadığım sıkıntıdan dolayı bilgisayarcı HDD'me de Windows kurmuştu ve şu an bilgisayarda sadece HDD takılı ama nasıl oradaki Windows'u kullanacağımı bilmiyorum. Bilgisayarı açtığımda "reboot and select proper boot device or ınsert boot Media in selected boot device and press a key" yazısı çıkıyor siyah bir ekranda. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Bilgisayara erişemediğim için sistem özelliklerimi de tam olarak yazamıyorum ve yardımcı olabilmeniz için hangi bilgilerin gerektiğini de bilmiyorum, sadece HDD'ye internetten baktım, diğerlerini de hatırladığım kadarıyla belirtebildim af buyurun. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'a girip boot kısmından HDD'yi veya Windows boot Manager'i en başa alın. Eğer işe yaramazsa Windows'unuz silinmiş olabilir.
BIOS'a girip boot kısmından HDD'yi veya Windows boot Manager'i en başa alın. Eğer işe yaramazsa Windows'unuz silinmiş olabilir.
Ondan başka çözüm aklıma gelmiyordu fakat yanlış bir şey yapmamak için hiç dokunmamıştım. Windows Boot Manager'ı en başa alınca çözüldü. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı