Reboot and Select Proper Boot Device Hatası

Johan Hegg

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım son zamanlarda bir kaç kere mavi ekran hatası vermişti. Çok sık vermediği için pek kulak asmadım. Fakat dün arkadaşımla Discord'da sesli sohbet yaparken birden bilgisayarım mavi ekran verdi. Ben de yeniden başlatıp açılmasını bekledim. Fakat "reboot and select proper boot device" adlı hatayı vermeye başladı. Birkaç yerden araştırdım biostan first boot harddisk olarak ayarlayın v.s gibi çözümler yazılmıştı. Denedim fakat olmadı. Bilgisayara format dahi atamıyorum. Format başlamadan donup kalıyor. Anakartı söküp BIOS pilini çıkarttım ve bios pili takılan kısmı kısa devre yaptırıp BIOS sıfırladım. Yine çalıştırdım bilgisayarı fakat yine olmadı. En son çare anakartın sitesinden bios dosyası indirip flash diske attım ve q flash ile BIOS update yaptım fakat sonuç yine olumsuz. Ne yaptım denediysem olmadı. Başka harddisk taktım yine aynı hatayı veriyor. Sorun nedendir acaba ?

Anakart:
GA-F2A68HM-DS2 (Rev. 1.0)
Sizden yardım gelmeyince ben de sabahtan akşama kadar uğraşığ kendim çözdüm çok şükür. Ramleri çıkartıp silgi ile iletken kısımlarını iyice sildim toplamda 2 modül 8 gb ramim vardı. 1 tanesini takıp format atmayı başardım. Konuyu kapatabilirsiniz. Aynı hatayı alan arkadaşlar varsa belki görür faydalı olur. İyi günler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı