"Reboot and Select proper Boot device or İnsert Boot Media...'' Hatası

sercanozturkk

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Temmuz ayında Casper firmasına ait bir laptop satın aldım. Uzun zamandır Windows 10 Home ile kullanırken okul için Education sürümüne geçiş yaptım. Fakat daha sonra bazı hatalar ile karşılaşıp çözemeyince sinirlenip Windows 7 yükledim, bilgisayara. Fakat driverları uyumluluk sorunu yüzünden yükleyemediğim için şimdi tekrar Windows 10 yüklemek istiyorum. Ancak bir türlü yapamadım. Microsoft üzerinden orijinal bir şekilde indirmiş olduğum ISO dosyasını Rufus programı ile burada anlatılan rehber ile USB belleğe yazdırıyorum. Hatta boot menüsünde USB belleği görmekteyim ve birincil olarak ayarlamaktayım. Ancak yeniden başlatıp işletim sistemini yüklemek istediğim zaman; "Reboot and Select proper Boot device or İnsert Boot Media in selected Boot device and press a key" hatası alıyorum. İki farklı USB bellek ile denedim sonuç yine aynı. Şu anda tekrardan OSO dosyasını indirip deneyeceğim fakat bu arada sizlerden yardım istiyorum. Sorun sizce başka nelerden kaynaklı olabilir? Ayrıca daha önce elimde olan Windows 10 DVD'si ile yükleme yapmayı denedim eski bir sürümü içeren onu da kabul etmedi. Ama Windows 7 DVD'si ile kurulum yapabiliyorum bilgisayara. Yardımlarınızı bekliyorum bu konu hakkında.

Sorun başka bir ISO dosyası ile çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı