Reboot and select proper Boot device

PXE Boot. Fast Boot aktif olunca otomatik kapalı oluyor. Açık olması mı gerekiyor?
Depolama birimlerini kullanmadan sadece ağ kartını kullanarak bilgisayarı başlatma modu, kapalı kalması gerekiyor.

Bilgisayarında başka bir depolama birimi var mı? İkinci bir HDD veya DVD/CD sürücüsü falan?

4. porta bağlı olan cihaz nedir hocam? Attığın görüntüde gözüküyor. SATA veri ve güç kablolarını kontrol et, başka bir donanım mı bağlı? Taşınabilir disk, USB bellek, SSD/HDD, CD/DVD sürücüsü. Bunlardan herhangi biri olabilir.

4. porta bağlı olan cihaz nedir hocam? Attığınız görüntüde gözüküyor. SATA veri ve güç kablolarını kontrol et, başka bir donanım mı bağlı? Taşınabilir disk, USB bellek, SSD/HDD, CD/DVD sürücüsü. Bunlardan herhangi biri olabilir.
CD Sürücüsü var. Ama hiç açmadım desem yeridir.

İnternet Cafe'ye gidebilme şansın varsa USB'yi götür Windows yüklettir sonra PC'yi USB'den Boot edip aç.
Tamam onun bağlantısını kesin. Boot önceliği başka birim kalmadığı için otomatik olarak diskinize geçmeli.
Bağlantıyı kestiğim zaman Boot Option 1'i "Disabled in BBS Order" olarak gösteriyor. Peki ben bu Rufus ile Windows yüklemeyi nasıl yapabilirim?

Öncelikle en az 8 GB USB belleğe ihtiyacın var. Başka bir cihaz üzerinden Windows ISO dosyasını indirmelisin. Sonra altta verdiğim bağlantıdan nasıl Rufus'u kullanacağının ve kurulumu yapacağının rehberi var.

Yalnız bilgisayarını düşürdükten sonra böyle bir problem olması normal değil. Servise gönderme gibi imkanın varsa ilk fırsatta gönder.

Öncelikle en az 8 GB USB belleğe ihtiyacın var. Başka bir cihaz üzerinden Windows ISO dosyasını indirmelisin. Sonra altta verdiğim bağlantıdan nasıl Rufus'u kullanacağının ve kurulumu yapacağının rehberi var.

Yalnız bilgisayarını düşürdükten sonra böyle bir problem olması normal değil. Servise gönderme gibi imkanın varsa ilk fırsatta gönder.
Tamirciye gidiyorum. Garantisi bitti. Hem o kadar servisi bekleyemem. Bir de o baksın hasar yoksa ben kurarım Windows'u.

Geri
Yukarı