"reCAPTCHA site sahibinin görmesi gereken hata: Geçersiz site anahtarı" hatası

• Konuyu başlatan Lnx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 10B
Recaptcha'nin sitende gorunmesi icin Google'in sana verdigi scripti sitene copy paste etmen gerekir.

Bunu etmissin zaten. Copy paste ettigin kodda bulunan ID'yi, yeni aldigin ID ile degistirmen gerekiyor.

Ayrica kodlar da domain ile iliskilendiriliyor, dogru kodu koysan dahi farkli domain'e tasirsan yine hata alirsin.

Recaptcha'nin sitende gorunmesi icin Google'in sana verdigi scripti sitene copy paste etmen gerekir.

Bunu etmissin zaten. Copy paste ettigin kodda bulunan ID'yi, yeni aldigin ID ile degistirmen gerekiyor.

Ayrica kodlar da domain ile iliskilendiriliyor, dogru kodu koysan dahi farkli domain'e tasirsan yine hata alirsin.
Hiçbir şey anlamadım bu konuda çok cahilim. Site bu.
Screenshot_1.png

Hiçbir şey anlamadım bu konuda çok cahilim. Site bu.
Eki Görüntüle 1205295

Simdi Google'a gidiyorsun diyorsun ki

- Bana recaptcha anahtari ver
+ Sitenin domaini nedir?
- giresun.edu.tr
+ Senin anahtarin bu

Diyerek sana bir anahtar veriyor. Onu verdigi ekranda da sitene direkt copy paste edecegin bir JavaScript tag'i olur.

Bunun gibi bir sey: ( Bunu copy paste etme ornek bu, sana Google'in verdigini copy paste etmelisin )
Kod:
<script src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?onload=onloadCallback&render=explicit"
    async defer>
</script>

Senin aldigin hata "Site anahtari icin gecersiz ALAN" , yani diyor ki bu anahtar giresun.edu.tr icin olusturulmamis.

Simdi Google'a gidiyorsun diyorsun ki

- Bana recaptcha anahtari ver
+ Sitenin domaini nedir?
- giresun.edu.tr
+ Senin anahtarin bu

Diyerek sana bir anahtar veriyor. Onu verdigi ekranda da sitene direkt copy paste edecegin bir JavaScript tag'i olur.

Bunun gibi bir sey: ( Bunu copy paste etme ornek bu, sana Google'in verdigini copy paste etmelisin )
Kod:
<script src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?onload=onloadCallback&render=explicit"
    async defer>
</script>

Senin aldigin hata "Site anahtari icin gecersiz ALAN" , yani diyor ki bu anahtar giresun.edu.tr icin olusturulmamis.
Doğru mu yaptım?
Screenshot_3.pngScreenshot_2.png

Tamam V2 ye göre de alırım bu anahtarları nereye gireceğimi hala çözemedim. Ya da size ulaşabileceğim bir discord adresi var mı iki dakika da çözsek.
Gonderdigin SS'teki dokumanlara bakacaksin.
Oklar koydum:
1635936746466.png

Ayrica "Gizli Anahtar" kismini saklamalisin. Burada acik acik paylasmissin. O yuzden yeniden olusturup onu kimseyle paylasma.

Geri
Yukarı