Recep Abi ile Sistem Monte Etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neler çektiğmi bir bilsen bir ben bir de ALLAH biliyor. Detaylı anlatmak gerekirse sistem özelliklerim;

• ANAKART: İntel Corpration Dp55wb modeli
  • EKRAN KARTI: MSI GTX 550 Tİ
  • RAM: A-DATA 2x2 4GB RAM 1333mhz
  • PSU:500 Watt
  • İŞLEMCİ:İntel core i5 750
  • HDD:Samsung HD502HJ
  • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium 64 Bit ORJİNAL

Başıma neler geldi bir bilsen bu sistemi ilk aldığım da sadece ekran kartı 9600 GT idi. Ben değiştirip MSI GTX 550 Ti aldım. Sonra oyunlarda anlık fps düşmesi yaşadım. Format attırdım fayda etmedi. Ram testi yaptırdık temiz çıktı. HD Tune programından Hdd testi yaptık en ufak bir sorun yok. Güç kaynağını değiştirdik yine aynı sorun. Yani sorun ne bir türlü bulamadık. İşlemci belki çok ısınıyor ondan olabilir. Isı değeri 65-75 arası. Takılma ise oyunu 60 FPS de oynarken bir anda 50 ye düşüyor ve oyun anlık takılıyor. Bu yüzden yeni sistem toplamaya karar verdim ve topladım. İnşallah sen satın alırsan sorunun ne olduğunu çözebilirsin. Ben denedim olmadı:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Recep Baltaş sadece kendi yakınlarına sistem topluyor.

Ya forumda yenisiniz geçmişte karşılaştık Recep bey toplarız ofiste beraber demişti.

Neler çektiğmi bir bilsen bir ben bir de ALLAH biliyor. Detaylı anlatmak gerekirse sistem özelliklerim;

• ANAKART: İntel Corpration Dp55wb modeli
  • EKRAN KARTI: MSI GTX 550 Tİ
  • RAM: A-DATA 2x2 4GB RAM 1333mhz
  • PSU:500 Watt
  • İŞLEMCİ:İntel core i5 750
  • HDD:Samsung HD502HJ
  • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium 64 Bit ORJİNAL

Başıma neler geldi bir bilsen bu sistemi ilk aldığım da sadece ekran kartı 9600 GT idi. Ben değiştirip MSI GTX 550 Ti aldım. Sonra oyunlarda anlık fps düşmesi yaşadım. Format attırdım fayda etmedi. Ram testi yaptırdık temiz çıktı. HD Tune programından Hdd testi yaptık en ufak bir sorun yok. Güç kaynağını değiştirdik yine aynı sorun. Yani sorun ne bir türlü bulamadık. İşlemci belki çok ısınıyor ondan olabilir. Isı değeri 65-75 arası. Takılma ise oyunu 60 FPS de oynarken bir anda 50 ye düşüyor ve oyun anlık takılıyor. Bu yüzden yeni sistem toplamaya karar verdim ve topladım. İnşallah sen satın alırsan sorunun ne olduğunu çözebilirsin. Ben denedim olmadı:)

Anam sıkıntılı olduğunu fark etmedim:D 300-450 arası satabilirsin. Ben almayım:)

İşte sıkıntılı olduğunu belirtmek istiyorum. Kul hakkına girmek istemem. Belirteyim ki alan ona göre alsın. Zaten bilgisayarcı işlemci sağlam olsaydı sadece işlemciye 150-200 TL veririm demişti.

İşlemci sıcaklığı büyük bir sorun değil. Ortalama uygun fiyatlı bir soğutucuyla halledilebilir. İşlemci ısınıyor diye almıyorsa daha iyi bahane bulmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı