Red Dead Redemption 2 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

BirkanC16

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 2600
Aylar önce RDO almıştım 2 saat falan oynadım. Dün ise RDR 2 aldım ve indireyim dedim. Steam'den oynaya basıyorum Rockstar açılıyor ve oyun açılıyor dedikten sonra 1 saniye siyah ekran geliyor sonra quitting yazıyor ve kapanıyor. Steam klasöründen rdrexeden çalıştırınca yine rockstara atıyor bu sefer RDO sahibi değilsin deyip hiç açmıyor oyunu.
Türkçe yama indirmiştim hata ondan dolayı mı oldu dosyaları mı bozdu diye düşünüyorum aynı zamanda Rockstar'ın bir hatası mı diye düşünüyorum. Yamayı sildim dosyaları doğrula dedim 30 MB bir şey indirdi yine aynı. Çok sinir bozucu saatlerdir uğraşıyorum tekrar silip indirmekte uğraştıracak ve yine olmama ihtimali var.
Sonradan RDO'ya baktım 1KB diyordu yükleye bastım onda da oyna çıktı ona da bassam RDR2ye de bassam aynı ekran geliyor ve quitting diyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-02 034430.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-02 034430.png
    508,8 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
Aylar önce RDO almıştım 2 saat falan oynadım. Dün ise RDR 2 aldım ve indireyim dedim. Steam'den oynaya basıyorum Rockstar açılıyor ve oyun açılıyor dedikten sonra 1 saniye siyah ekran geliyor sonra quitting yazıyor ve kapanıyor. Steam klasöründen rdrexeden çalıştırınca yine rockstara atıyor bu sefer RDO sahibi değilsin deyip hiç açmıyor oyunu.
Türkçe yama indirmiştim hata ondan dolayı mı oldu dosyaları mı bozdu diye düşünüyorum aynı zamanda Rockstar'ın bir hatası mı diye düşünüyorum. Yamayı sildim dosyaları doğrula dedim 30 MB bir şey indirdi yine aynı. Çok sinir bozucu saatlerdir uğraşıyorum tekrar silip indirmekte uğraştıracak ve yine olmama ihtimali var.
Sonradan RDO'ya baktım 1KB diyordu yükleye bastım onda da oyna çıktı ona da bassam RDR2ye de bassam aynı ekran geliyor ve quitting diyor.
API değiştirerek girmeye çalışın hocam. Çoğu zaman bu işlem sorunu çözüyor. DX'ten Vulkana veya Vulkan'dan DX'e geçin. Bunu oyuna girmeden yapabiliyorsunuz. Oyunun belgelerinden yapılıyor. Youtube'da tutorial'lar var.

API değiştirerek girmeye çalışın hocam. Çoğu zaman bu işlem sorunu çözüyor. DX'ten vulkana veya Vulkan'dan DX'e geçin. Bunu oyuna girmeden yapabiliyorsunuz. Oyunun belgelerinden yapılıyor. YouTube'da Tutorial'lar var.

Hocam adam buradan yapmış ama bende burası yok maalesef :( hem RDR klasöründe hem Rockstar'da log dosyaları var oradan yola çıkabilir miyiz acaba log hata dosyası oluyordu galiba.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-02_135933649.png
    resim_2022-11-02_135933649.png
    169,1 KB · Görüntüleme: 139
Hocam adam buradan yapmış ama bende burası yok maalesef :( hem RDR klasöründe hem Rockstar'da log dosyaları var oradan yola çıkabilir miyiz acaba log hata dosyası oluyordu galiba.
Burada system.xml dosyası var hocam. Metin dosyası olmalı. Ona girip advanced graphics seçeneğini bulun. Orada <API>ksettingAPI_VULKAN</API> yazıyorsa VULKAN kelimesini DX12 olarak, DX12 yazıyorsa VULKAN olarak değiştirin, kaydedin. Deneyin tekrar girmeyi oyuna.

Edit: Siz bende bu klasör yok demişsiniz, pardon. Bilemedim hocam, yoksa şayet nasıl değişir bilmiyorum.

Rockstar'da ve RDR klasöründe hep log dosyaları var. Orayı çok anlamıyorum eğer log dosyasından yardım edebilecek varsa dosyayı paylaşayım veya Team wiever açabilirim.

@Recep Baltaş hocam selam. Dün GTA 5 ile ilgili biri açılmıyor demiş log file oluşturma rehberini atıp istemişsiniz. Bende videoyu izledim RDR 2 için log file oluşturdum sıkıştırıp atıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

launcher Hocam bununda işinize yarayacağınızı düşünüyorum paylaşayım dedim.
'Game exited with code 0xc0000005 (3221225477)' diyor ama çözümü bulamadım internette. Dosyaları doğruladım.

@Recep Baltaş abi bu sefer sana gerçekten ihtiyacım var. Tüm videoları izledim internette çözemedim. Çok GB olduğu için artık son çare oyunu silip yüklerim dedim. Silip yükledim yine açılmadı... :( :( :(

Son düzenleme:
Dostum sorunun kaynağını bulup, çözebildin mi? Bende hiçbir şekilde oyuna giremiyorum ve kafayı yemek üzereyim.

Her şeyi denedim olmadı sorun hiç beklemediğim yerden çıktı. NVIDIA sürümünü eski sürüme getirince düzelmişti. O zamana göre 2 3 güncelleme öncesinin sürümünü yüklemiştim.

Geri
Yukarı