Red Dead Redemption 2, AMD FSR 2.0 Desteği Kazandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
red-dead-redemption-2-amd-fsr-2-0.jpg

AMD’nin FSR 2.0 teknolojisi herkesin beğenisini kazanmışken yavaş yavaş tüm oyunlara yayılıyor. Yaklaşık iki ay önce bir topluluk modlaması sayesinde RDR 2’ye gayriresmi olarak FSR 2.0 desteği sağlanmıştı. Rockstar Games, nihayet bu teknolojiyi fazla geciktirmeden oyuncuların kullanımına sunuyor. AMD FSR 2.0, en son 1.31 güncellemesi ile PC platformunda kullanılabilir olacak. Yama notlarında performans kazançlarına ilişkin […]

Devamı: Red Dead Redemption 2, AMD FSR 2.0 Desteği Kazandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

FSR ve DLSS'in daha da hızlı yayılması güzel.

Güncelleme notlarında TAA ile ilgili iyileştirmeler yaptıkları yazıyordu, aklıma ilk olarak TAA bulanıklığını düzelttikleri geldi ama düzeltmemişler. FSR ne kadar FPS arttırdı denemedim ancak oyun akıcılığındaki değişime bakılırsa bir miktar artış olmuş.

FSR açıldığında TAA otomatik kapanıyor ancak ona rağmen hareket ettiğimizde TAA bulanıklığı söz konusu. RDR 2 için yapılmış bir FSR 2.0 modu vardı, o modda bile FSR aktifken TAA bulanıklığı yaşamıyorduk. Rockstarın kendi elleriyle yaptığı oyuna kendi elleriyle eklediği FSR'da TAA bulanıklığı söz konusu. Bu bulanıklık sorunu bazı modlarla çözülebiliyor ancak yine de sinir bozucu, 4 yıl önce çıkarttıkları oyuna FSR eklemeyi düşünmek ama TAA'yı yeniden gözden geçirmemek ilginç gerçekten.

Ryzen 5 5600 RX 5600XT RDR 2 de FSR 2.0 açınca FPS hiçbir şekilde değişmiyor oyun ayarları her şey Ultra da FPS 45-50 arası FSR kapalı bir şekilde dedim FSR 2.0 sayesinde FPS 60-65 arası olur dedim yok olmadı FSR performance mode aldım 5FPS bile artış olmadı şimdi bu boşuna mı eklendi oyuna.

Ryzen 5 5600 RX 5600XT RDR 2 de FSR 2.0 açınca FPS hiçbir şekilde değişmiyor oyun ayarları her şey Ultra da FPS 45-50 arası FSR kapalı bir şekilde dedim FSR 2.0 sayesinde FPS 60-65 arası olur dedim yok olmadı FSR performance mode aldım 5FPS bile artış olmadı şimdi bu boşuna mı eklendi oyuna.
Ben NVIDIA GeForce Experienceın optimize et ile verdiği ayarları kullanarak oynadım, orta-yüksek arası ayarlarda, doku kalitesi ultra sadece. Şimdi FSR açık ve kapalı benchmark yaptım ve kalite modunda ortalama 10 FPS fark var, dengeli ve performans modlarında bu fark daha da artıyor. Oyunun ultra olmasından ötürü fark azalabilir diye düşünüyorum çünkü bazı ayarlar varki çözünürlük fark etmeksizin FPS yiyici.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı