Çözüm Red Dead Redemption 2 "ERR_GFX_STATE" hataları

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
1. Aşağıdaki klasörde "settings.xml" dışında bir dosya kalmayacak şekilde her oyundan çıkışta temizleyin: C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings

2. Bütün diskleriniz için sanal bellek ayarını aşağıdaki gibi yapın:

Adsız.png

3. Oyunun başlatma ayarlarına -ignorepipelinecache komutunu ekleyin.
  • a) Epic Games Launcher için:
    Ayarlar -> RDR 2 - Ek Komut Satırı Değişkenleri -> -ignorepipelinecache

• b) Steam için:
    Kütüphane -> RDR 2 sağ tık ve özellikler -> Başlatma Seçenekleri -> -ignorepipelinecache

• c) Rockstar Games Launcher için:
    Settings -> Red Dead Redemption 2 -> Launch arguments -> -ignorepipelinecache

Bunlara ek olarak, oyun esnasında sürekli grafik ayarlarını değiştirmemeniz, ERR_GFX_STATE hatasıyla karşılaşma olasılığınızı düşürecektir.

Son düzenleme:
Konu açacaktım, kurtardın beni hocam, sağ ol.
Bu arada bende işe yaradı arkadaşlar.
Sevindim. Rehbere ayrıca bir ekleme yaptım, isterseniz onu da uygulayabilirsiniz.
1. adımı ara sıra, tekrar tekrar uygulamanız gerekiyor ama, bunu unutmayın.
Harikasınız hocam. Bu hatayı Rockstar bile çözemedi. Umarım bu işe yarar.
Kesin çözüm olur mu bilemediğim için olası olarak belirttim. Umarım faydalı olur. (y)

1. Aşağıdaki klasörde "settings.xml" dışında bir dosya kalmayacak şekilde her oyundan çıkışta temizleyin: C:\Users\?\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings

Eki Görüntüle 1037691

• A) Epic Games Launcher için:
  • B) Steam için:
    Kütüphane -> RDR 2 sağ tık ve özellikler -> Başlatma Seçenekleri -> -ignorepipelinecache
  • C) Rockstar Games Launcher için:

4. Mümkün olduğunda arkada Discord ve RivaTuner Statistics Server programlarını oyun esnasında çalıştırmayın.

Hocam ama sanal bellek disk ömrünü kısaltmıyor mu? Ve ben şu ana kadar yararından çok zararını gördüğüm için kapattım.

Hocam ama sanal bellek disk ömrünü kısaltmıyor mu? Ve ben şu ana kadar yararından çok zararını gördüğüm için kapattım.
Ben sanal belleği kapalıda veya otomatikte tutunca oyuna bile giremiyorum hata almaktan.
SSD kullanıyorsanız zaten ömrü böyle bir işlemde kısalmayacaktır. HDD ise durum ne olur tam kestiremiyorum.

1. Aşağıdaki klasörde "settings.xml" dışında bir dosya kalmayacak şekilde her oyundan çıkışta temizleyin: C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings

Eki Görüntüle 1037691

• a) Epic Games Launcher için:

• b) Steam için:

• c) Rockstar Games Launcher için:

Bunlara ek olarak, oyun esnasında sürekli grafik ayarlarını değiştirmemeniz, ERR_GFX_STATE hatasıyla karşılaşma olasılığınızı düşürecektir.
1 ve 3'ü yaptım düzeldi çok teşekkürler.

1. ve 3. ayar sorunumu çözdü şimdilik umarım tekrar olmaz çözüm için teşekkürler.

Merhaba konuyu tekrar canlandırıyorum, aynı sorun bende var ama binaların içerisini girdiğim zaman oyundan atıyor ve hatayı veriyor önerileri denedim ama bir türlü çözemedim.

Bu çözüm yöntemini yapınca düzeldi teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı