Çözüldü Red Dead Redemption 2 ERR_GFX_STATE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xda

Decapat
Herkese merhaba öncelikle, bugün sabah gelen güncelleme ile birlikte Red Dead Redemption 2'de ERR_GFX_STATE başlığı altına bir sorun almaya başladım. Birkaç gün önce stabil bir şekilde oynadığım oyun güncelleme sonrası böyle bir hata vermeye başladı. Story Mode'a ilk giriş yaptığımda eğer kalvyeye dokunmazsam sorun vermiyor ama sadece "W" tuşuna bile bassam 1-2 dakika sonra hata alıyorum. Önce oyun donuyor sonra zar zor ALT-F4 ile çıkış yapmaya çalıştığımda ahatayı görebiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden sağ olun :)

Çözüm
Process Monitor'ü kullanarak sorunu raporlamak için oyuna girdim 6-7 saat oynadım hiç hata almadım.

Öncesinde şu adımları uyguladım:

1. BIOS'a girip ayarları default(F5) hale getirdim.
  2. Daha önceden (XMP1) 3000MHz'de olan ayarlarım 2400MHz'ye döndü.
  3. Ekran kartımın son sürüm yazılımını manuel olarak indirdim.
  4. DDU ile ekran kartı yazılımını silip, indirdiğim yazılım (NVIDIA) ile özel kurulum seçeneği üzerinden tekrardan temiz kurulum yaptım.
  5. 4. oyun içerisindeki grafik ayarlarından, Advanced Graphics kısmındaki ayarları aşağıdaki şekilde düzenledim:
    • Advanced settings - unlocked
    • Graphics API - DirectX 12
    • Volumetric lighting quality - medium

Şu an için bir sorun yok gibi gözüküyor, sorunu olan arkadaşlarada umarım bu adımlar yardımcı olur. İlginiz için teşekkür ediyorum.
20.9.2 sürümüne geçin. Bir de launcher.log içeriği paylaşın.
ERR_GFX_STATE benim de aldığım ve bütün çözüm önerilerini denediğim fakat hiçbir şekilde çözemediğim bir hata malesef. Youtube vb. mecralarda farklı öneriler var ve hiçbiri bir işe yaramıyor malesef. Eğer bu konuda bir çözüm bulabilirseniz birçok kişinin sorununu çözecektir. Aslında bu Rockstar games'in çözmesi gereken bir problem ama malesef kısa işe yaramaz bi çözüm metni paylaşmaktan ileri gitmemişler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Process Monitor'ü kullanarak sorunu raporlamak için oyuna girdim 6-7 saat oynadım hiç hata almadım.

Öncesinde şu adımları uyguladım:

1. BIOS'a girip ayarları default(F5) hale getirdim.
  2. Daha önceden (XMP1) 3000MHz'de olan ayarlarım 2400MHz'ye döndü.
  3. Ekran kartımın son sürüm yazılımını manuel olarak indirdim.
  4. DDU ile ekran kartı yazılımını silip, indirdiğim yazılım (NVIDIA) ile özel kurulum seçeneği üzerinden tekrardan temiz kurulum yaptım.
  5. 4. oyun içerisindeki grafik ayarlarından, Advanced Graphics kısmındaki ayarları aşağıdaki şekilde düzenledim:
    • Advanced settings - unlocked
    • Graphics API - DirectX 12
    • Volumetric lighting quality - medium

Şu an için bir sorun yok gibi gözüküyor, sorunu olan arkadaşlarada umarım bu adımlar yardımcı olur. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı