Red Dead Redemption 2 "Minimum Recommended Hardware Check Failure" Uyarısı

İşletim sistemi
Windows 10

kokolakiss

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler dileklerimle. Şimdiden tüm ilgi ve desteklerinize teşekkür ederim.

i5-10400F, GTX 1660 Super, (2x8) 16 GB 3000 MHz RAM donanıma sahip bilgisayarımda bir süredir oyunu gayet stabil oynuyorum. PC'yi ilk kurduğumda en son sürüm NVIDIA sürücüsünü kurmuştum. Fakat maalesef stabilite ve yüksek sıcaklık problemleri yaşadığım için, NVIDIA forum destek sayfasına girerek destek talebi oluşturdum. DDU ile en son driverı kaldırarak 1660 Super ekran kartı için tavsiye edilen önceki driverı kurdum ve gayet stabil ve düşük ısınmayla çalışan performansı yakaladım.

Bu bilgileri yardımlarınızda fikir sahibi olmanız için verdiğimi belirtmek isterim. Bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2 oyununa girerken başlıkta yazdığım gibi, "Minimum Recommended Hardware Check Failure" bilgisini vermekte ve hiçbir şey yapmadan OK butonuna tıkladığınızda oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmektesiniz. Yani ekran kartının driverını mutlaka güncellemenizi şart koşmuyor.

Oyunun yeni çıkan Türkçe yamasını kullanmak istedim. Yamanın çalışması için önce yamayı çalıştırmanız, daha sonra da oyunun exe dosyası ile giriş yapmanız gerekiyor. Ben oyun exesine tıkladığımda çıkan bu Recommended bilgisi yüzünden ilk seferde açılmadığından, yama oyunu hata verdi sanıp çalışmıyor.

Siz sayın tecrübeli arkadaşlarımdan ricam ise şudur: Oyunun bu verdiği uyarı penceresinin gelmesini nasıl bloke edebilirim? Yani ekran kartı driverını bana hatırlatması oyuna girmem için şart değil. OK butonunu tıklayınca geçip oyuna giriyor zaten. Ama Türkçe yama programı bu bilgi penceresini oyun açılmadı görüp hata var sanıyor.

Şimdiden tüm ilgi ve alakalarınıza çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Dosya Ekleri

• Minimum Recommended Hardware Check Failure Uyarısı.jpg
    Minimum Recommended Hardware Check Failure Uyarısı.jpg
    17,1 KB · Görüntüleme: 507
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle ilginize teşekkür ederim. Benim rica ettiğim yardım konusu da bunun hakkında zaten. Ekran kartımın driverları şu anda gayet stabil olduğu için, driver güncellemesini yapmadan bu uyarı penceresini nasıl engelleyebileceğimi öğrenmek ve uygulamak istiyorum.

Şimdiden size ve tüm yardımlarını gösteren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Belki şu şekilde olur.

1- RDR2'nin dosya konumuna girip şu yolu izleyin. Red Dead Redemption 2\x64\data\errorcodes
2- american.txt dosyasına girip ctrl+F tıklayın. Çıkan sekmeye driver yazın.
[ERR_SYS_MINREQ_NVIDIA_DRIVER]
Please Update your driver. Game requires version 446.14 or newer. Please visit: NVIDIA: Download Drivers | NVIDIA for the latest display driver

Bu yazıyı silin. Tam emin değilim olup olmayacağından oyuna girdiğinizde kendi otomatik yazıyı tekrar yazabilir. RDR2'yi sildiğim için test edemiyorum. Olmazsa Rockstar Games Supports'a yazın. Rockstar Games Customer Support

Geri
Yukarı