Red Dead Redemption 2'de karıncalanmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

pRUBİLAK

Femtopat
RDR2 1080P çözünürlükte oynamama rağmen hangi ayarı değiştirirsem değiştireyim bir türlü karıncalanma sorununu çözemedim, resolution scale karakterin etrafındaki karıcalanmayı azaltıyor ama hem FPS düşürüyor hem de tam olarak işe yaramıyor. Nasıl anlatılır bilmiyorum ama GTA 5'de MSAA FXAA falan açık olmasa bile karakterin kenarları gayet keskindi, (tamam onlar açık olmadığından tırtıklı ama cam gibi ve net) bu oyunda ise parazitli gibi bir hissiyat var ve fareyi sağa sola hızlıca çevirirken karakterin saçında ışık bozulmaları görüyorum. Hatta ekran görüntüsü alıp Photoshop'ta filtre>parazit>gürültüyü temizle dedikten sonra istediğim görüntüye (daha doğrusu diğer oyunlarda olup, bu oyundada olması gerek görüntüye) kavuştum. Lakin gelgör ki oyunu Photoshop'la düzeltemem, var mı bunun bir çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bendede öyle oluyor TAA kapatınca düzeliyor ama bu seferde ortalık ışıl ışıl parlayınca mecbur mediuma alıyorum, oyun orjinal bikaçgün önce Epicgames'ten indirimle aldım
RDR2 Optimizasyonunda çok büyük bir sorun var özellikle insanlar TAA'nın oyunu bulanıklaştırması hakkında çok şikayetçi umalım ki ilerimizdeki zamanlarda çözerler

Eki Görüntüle 725661
Oyun orijinal mi?
Ayarlarınız nedir?
Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Monitörünüz nedir?
Monitörüm Asus Vp249Qgr
1604489112089.png

1604489127331.png
1604489167604.png
1604489219539.png
1604489233923.png

Amd driverinde TAA yerine kullanılacak herhangi bir ayar olsa sorun çözülür aslında,Oyunu aldığımdan beri grafik ayarlarıyla uğraşıyorum, Oyundan soğudum resmen, bu sorunu çözsem oyun gayet güzel aslında.

Son düzenleme:
Zaten denemiştim, TAA kapatınca mausu sağ sol yapınca karakterdeki bozulmalar, pikselleşme, bulanıklık falan hepsi gidiyor, ama dediğim gibi TAA kapatılınca çimler ağaçlar şıkır şıkır parlıyor(karıncalanıyorda olabilir ama hareket eden pikseller oluyor işte üstünde, oyun pausedayken bile hareket ediyorlar) yani yabanci forumlardakilerde bu sorundan şikayetçiler sanırım, aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık, TAA ya alternatif bir yol lazım, en iyisi [TAA:medium, FXAA:eek:n ve resulation scale:1.250] ama bu seferde FPS 60'lardan 45'lere falan düşüyor,(hadi FPS'yi geçtim diğer ayarları düşürerek düzeltirsin) yine de TAA açılınca ortada yapsan yüksekte yapsan, mausu hızlıca sağa sola çevirirken karakterde oyundan soğutacak büyüklükte bozulmalar oluyor ve bunun çözümünü bulamadım:(

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı