Redbull orta yaşlardaki insanlara zarar verir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun 24 tane RedBull içmeyle alakası yok yalnız. Yükleyen iyi sallamış.

Videonun 24 tane RedBull içmeyle alakası yok yalnız. Yükleyen iyi sallamış.

Video gerçekmi bilmem ama kalp hastası insanların tek bir tane bile içmemesi lazım kafein olduğu için içinde. Normal bir insanda da sonuçta kafein uyarıcı bir madde olduğu için kalp ritmini tansiyonu vb. şeyleri azda olsa arttırır.

Eki Görüntüle 386971
Videonun gerçekliğinden şüphe eden ve açıklayan çok insan var. Bana da çok saçma geldiği için yorumlara baktım ve bu tarz şeyler gördüm.
Sadece bir örnekti, inanırsın inanmazsın orası sana kalmış. Yorum yapanlar adamın akrabası mı güveniyorsun? Benzerleri çok var internette dediğim gibi sana kalmış.

Sadece bir örnekti, inanırsın inanmazsın orası sana kalmış. Yorum yapanlar adamın akrabası mı güveniyorsun? Benzerleri çok var internette dediğim gibi sana kalmış.
İçilmesi taraftarı değilim zaten. Fakat siz bu hastanın akrabası mısınız da videonun başlığına inanıyorsunuz?

Fakat siz bu hastanın akrabası mısınız da videonun başlığına inanıyorsunuz?
Yazıyı doğru okursanız belki anlayacaksınız ama okumayı bilmiyorsunuz. Benzerleri çok var diyorum, kriz geçirenler var diyorum sorun yaşıyorlar diyorum siz hala videoyu sorgulamaya çalışıyorsunuz. Akraba olmaya gerek yok bilmemek için bariz gerçek olduğu kesin bunu normal biri anlayamaz zaten.

Video'da meydana gelen olay aşağıda açık bir şekilde anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yelken göğüs (Flail chest), özellikle künt göğüs yaralanmalarında kosta kırıkları ile karakterize bir göğüs yaralanmasıdır. İki veya ikiden fazla komşu kostanın 2 veya daha fazla bölgeden kırılmasıyla oluşan bir göğüs yaralanmasıdır. Özellikle yüksek enerjili trafik kazaları ve yüksekten düşme gibi künt travmalarla daha sık oluşabilmektedir. Travmanın şiddetine ve mekanizmasına bağlı olarak tek traflı ya da çift taraflı yelken göğüs gelişebilir.

Yelken göğüs /Flail Chest), trafik kazaları (araç içi-araç dışı), yüksekten düşmeler, darp gibi travmalar başta olmak üzere tüm göğüsü etkileyen tüm travmalar sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Yelken göğüs nedeni ile, oluşabilecek akciğer kontüzyonu, şok, pnömotoraks, hemotoraks gibi ek tablolar nedeni ile hayatı tehdit eden bir durumdur. Mutlaka etken tanınması destekleyici ve stabilize edici tedavinin başlanması gerekmektedir.

Kısacası enerji içeceği ile bu hale gelmez kimse.

Son düzenleme:
200 mL RedBull' un içeriğinde ortalama 40 mg kafein var. Arkadaşlar, 40 mg kafein sizi öldürmez. Starbucks' da alabileceğiniz bir venti boy kahvede 300 mg civarı kafein bulunuyor.

RedBull dediğimiz şey su, vitamin, amino asit ve kafeinin birleşiminden başka bir şey değil. Büyütmeyin o kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı