Redmi 6A vs K6 Power

• Konuyu başlatan Q_Q
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

Q_Q

Hectopat
Arkadaşlar telefon sadece iletişim için alınacak. Arada sosyal medya. Hangi model pil bakımından daha verimli olur, hangi model daha uzun pil suresi verir? Telefonu arkadaşımın dedesine bakıyoruz. Öncelik pil.

Son düzenleyen: Moderatör:
K6 Power 4000 mAh. 5 inç büyüklüğündeki bu telefonun batarya ömrünün daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.
İşlemcinin 28 nm olması ekranın IPS Dull HD olması K6 Power için dezavantaj değil mi?

Redmi 6A IPS HD ekrana sahip işlemcisi 12 nm sanki kafa kafaya olmaz mı pil süresi?

Bu çıkarımları yapabileceğine göre araştırma yapabilmen de gerekir. PCMark testinde Redmi 6A 8 saat 25 dakikalık bir ekran süresi verirken, K6 Power 10 saat 27 dakikalık bir süre vermiştir.

İletişim ağırlıklı kullanacağı için bu süre genişe böldüğümüzde daha da fark edecektir.

Bu çıkarımları yapabileceğine göre araştırma yapabilmen de gerekir. PCMark testinde Redmi 6A 8 saat 25 dakikalık bir ekran süresi verirken, K6 Power 10 saat 27 dakikalık bir süre vermiştir.

İletişim ağırlıklı kullanacağı için bu süre genişe böldüğümüzde daha da fark edecektir.
Söylediklerim çıkarım değil varsayım.
Sonuçlar ne kadar doğru K6 Power ile K6 Note aynı süreleri almış.
hh.PNG

K6 Note ile K6 Power'ı mı kıyaslıyoruz burada? K6 Note ve K6 Power aynı işlemci ve aynı batarya kapasitesine sahip. Yakın sonuçlar vermesi doğal.

Xiaomi Redmi 6A Review
Lenovo K6 Power Review
Yakın sonuçlar demişsiniz sonuç birebir. Şimdi aynı işlemeci ve aynı batarya kapasitesine sahip iki modeli için sitenin ne sonuç verdiğini merak ettim (5T'i kendim kullanıyorum).
Sonuçlar sizce hala doğal mı? Site yanlış veya doğru demiyorum sadece bir site üzerinden karşılaştırma yapıp karara varmak ne kadar doğru olur(!)
plus.PNG

Oyun oynarken, video izlerken veya konuşma yaparken pil kullanımı farklı olabilmekte. Tek etken işlemci veya batarya kapasitesi değil kullandığı ekran paneli, kullandığı firmware gibi kısımlar bunlara etkendir.

Bu tür sentetik testleri eğer telefon elinizde ise kendiniz de uygulayabilirsiniz. Genel olarak sonuçlar doğrudur. Kıyaslamak için elinizde bir kaynak varsa belirtin o zaman.

Konu açmamın sebebi cihazları kullananlardan bilgi almaktı eğer cihazlar elimde olsaydı veya deneme ihtimalim olsaydı bu konu açılmazdı.

Reel hayatta kullanıcı gereksinimlerine gelince, benchmark testlerinden alınan pointlerin çok da anlamı yok.
Donanım özellliklerine yada tüm donanım bileşenlerinin çalışma stabilizasyonuna vs.. bu tarz sitelerden bakılabilir fakat ekran süresi gibi konularda muhatap kullanıcılardır,doğrulugunun tartışıldıgı bir site değildir.Kıyas için kaynak kesinkes kullanıcının kendisidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı